Zaproszenie na wieczorny rajd po Lęborku

Utworzono: 04-02-2020

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w piątej edycji zimowego wieczornego rajdu po Lęborku "Krok po kroku bezpiecznie po zmroku" (zbiórka: 8 lutego, godz. 17:00, plac przed dworcem PKP w Lęborku). Imprezę organizują: Koło Przewodników PTTK w Lęborku, Koło Turystyki Kwalifikowanej PTTK KAHEL KLUB II, Nadleśnictwo Lębork, LOT Ziemia Lęborska - Łeba, Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

Uczestnicy, prowadzeni przez pana Ireneusza Krawca, prezesa lęborskiego Koła Przewodników PTTK, odwiedzą zabytkowe śródmieście Lęborka oraz zrewitalizowane miejskie parki w efektownym wieczornym wystroju, a także zapoznają się z historią i anegdotami związanymi z najciekawszymi obiektami na trasie. Ważnym aspektem wędrówki będzie ponadto krótka prelekcja dotycząca zapoznania wszystkich biorących udział w rajdzie z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym używania po zmierzchu elementów odblaskowych.

Finałowym akcentem imprezy będzie posiłek regeneracyjny na terenie rekreacyjnym przy tzw. Starym Basenie, gdzie - przy wspólnym ognisku - każdy z uczestników skosztuje pieczonej kiełbaski.

Prosimy o dokonywanie zgłoszeń telefonicznie (601 825 206) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (lotzl@wp.pl).

Tekst i foto: Centrum Informacji Turystycznej IT Lębork

Grafika 1: Zaproszenie na wieczorny rajd po Lęborku
Grafika 2: Zaproszenie na wieczorny rajd po Lęborku
Grafika 3: Zaproszenie na wieczorny rajd po Lęborku