Budowa instalacji gazu wraz z wydzieleniem kotłowni, montażem kotła i wymianą instalacji CO w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

Flaga i godło Rzeczypospolitej Polskiej

Decyzją Premiera Gmina Nowa Wieś Lęborska otrzymała z ogólnej rezerwy budżetowej 780 896 zł na zadanie pn. "Budowa instalacji gazu wraz z wydzieleniem kotłowni, montażem kotła i wymianą instalacji CO w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej". To dodatkowe środki na rozwój i zapewnienie bezpieczeństwa grzewczego w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej.

Grafika poglądowa

Dzięki inwestycji budynek będzie spełniał wymagania w zakresie wysokiej efektywności energetycznej poprzez zastosowanie nowoczesnej instalacji gazowej. Kocioł gazowy to bardzo dobre rozwiązanie jako bezobsługowe źródło ciepła. Kocioł na gaz poprawi komfort cieplny poprzez możliwość regulacji pogodowej, czyli dostosowanie pracy urządzenia grzewczego do warunków panujących na zewnątrz. Zapewni lepsze zarządzanie energią w budynku o każdej porze roku. Wymiana pieca węglowego na kocioł gazowy pozwoli również poprawić komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej oraz obniżyć koszty jej ogrzewania.

Inwestycja pod kątem budowlanym jest przygotowana do realizacji.  Wyłoniono wykonawcę inwestycji. Prace rozpoczną się jeszcze we wrześniu i zakończą w tym roku (2023). Całkowita wartość zadania to 1.634.055 zł. Data podpisania umowy o dotację - wrzesień 2023.