Skocz do głównej treści strony
Urząd Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej

O rajdzie

III ŁEBSKI RAJD ROWEROWY
W TYM ROKU W PARTNERSTWIE Z GMINĄ NOWA WIEŚ LĘBORSKA

W dniach od 3 maja do 13 maja 2017 roku już trzeci rok z rzędu odbędzie się rajd rowerowy zorganizowany przez Gminę Miejską Łeba oraz Gminę Nowa Wieś Lęborska do miasta partnerskiego Łeby w Belgii - Jodoigne. Gościnnie cykliści odwiedzą także miasto partnerskie Łeby - Hohnstorf, Parlament Europejski w Brukseli oraz wiele innych miejscowości na całej trasie.

Po wielkim medialnym sukcesie I i II edycji rajdu, zaplanowano jego kontynuację, tym razem po malowniczych terenach Niemiec i Belgii.

„Trzeźwo patrzę - trzeźwo jadę” jest akcją nastawioną na profilaktykę uzależnień stworzoną dla popularyzacji wiedzy na temat problemów jakie niesie za sobą uzależnienie od alkoholu oraz innych używek i wskazanie alternatywy spędzania wolnego czasu – czynnie z rodziną bądź ze znajomymi. Jest to też ukazanie młodemu pokoleniu jak atrakcyjnie i zdrowo można spędzić urlop, a przy okazji zobaczyć wiele ciekawych miejsc napotkanych po drodze.

Ponadto planowana akcja będzie miała jak zwykle przesłanie charytatywne. Każdy przejechany kilometr przez uczestnika będzie przeliczony na pieniądze, które zostaną przekazane na leczenie 6 letniego chłopca - Franciszka Kowalczyka chorego na mukowiscydozę.

Trzecim elementem jest promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych miasta Łeby oraz Słowińskiego Parku Narodowego, w którym to znajdują się jedyne w Europie „Ruchome Wydmy”. Uczestnicy rajdu będą codziennie pokonywać około 150 km. Na całej trasie cykliści będą propagować ideę wydarzenia.

Na początku lutego zorganizowano nabór cyklistów. Łącznie weźmie udział w nim 7 osób (4 osoby z Gminy Miejskiej Łeba: Michał, Ireneusz, Wojciech i Kamil oraz 3 osoby z Gminy Nowa Wieś Lęborska: Joanna, Magdalena i Krzysztof).

Codzienna relacja oraz zdjęcia będą zamieszczane na naszej stronie internetowej www.nwl.pl oraz stronie internetowej www.leba.eu i na facebookowym fanpage'u "Łeba Miasto Czterech Żywiołów".

Tekst i fot. Michał Sałata

Zobacz Jodoigne

Relacja z rajdu (film)

Przejdź do góry strony