Szkoła Podstawowa w Redkowicach wyróżniona w drugiej edycji „Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków”!

Utworzono: 17-02-2020

Dzieci nie lubią czytać? Nieprawda! Szkoła podstawowa w gminie Nowa Wieś Lęborska wyróżniona w drugiej edycji „Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków”!

Gmina Nowa Wieś Lęborska ma z czego być dumna. Zaangażowanie szkolnej społeczności w drugą edycję „Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków” zostało dostrzeżone przez kapitułę Jury konkursowego, które nagrodziło prace ze Szkoły Podstawowej im. TOW „Gryf Pomorski” w Redkowicach. Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu w szkole Dnia Głośnego Czytania oraz przygotowaniu wspólnie z dziećmi ekologicznej dekoracji uświetniającej wydarzenie. Dzięki nieprzeciętnej aktywności wychowawców, Szkoła w Redkowicach otrzymała od Biedronki nagrodę w postaci pakietu nagród rzeczowych dla dzieci i opiekuna wyróżnionej klasy. Z całego kraju do konkursu Biedronki napłynęło blisko 3,5 tys. zgłoszeń.

W skali całego kraju w drugiej edycji konkursu "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych. To oznacza, że ponad 50 000 dzieci zaangażowało się w konkurs Biedronki. Do programu zgłosiło się 6397 nauczycieli.

Biedronka przyznała 15 nagród głównych i 500 wyróżnień. Do wyróżnionej szkoły im. TOW "Gryf Pomorski" w Redkowicach zostały przesłane upominki rzeczowe w postaci maskotek Słodziaków, długopisów ze Słodziakami, książek o przygodach Słodziaków, kalendarzy dla nauczycieli na rok 2020 oraz dyplomów i certyfikatów potwierdzających udział w wydarzeniu. Nauczyciele, którzy zorganizowali w swoich szkołach Dzień Głośnego Czytania udowodnili, że wspólne czytanie nadal jest spoiwem łączącym dorosłych z dziećmi. To nieprawda, że dzieci niechętnie sięgają po książki - wystarczy dać im dobry przykład i odpowiednią motywację!

Pełna lista szkół nagrodzonych oraz wyróżnionych w konkursie wraz z galerią prac uczniów, znajduje się na stronie internetowej: szkolneprzygodyslodziakow.pl.

Grafika 1: Szkoła Podstawowa w Redkowicach wyróżniona w drugiej edycji „Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków”!
Grafika 2: Szkoła Podstawowa w Redkowicach wyróżniona w drugiej edycji „Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków”!
Grafika 3: Szkoła Podstawowa w Redkowicach wyróżniona w drugiej edycji „Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków”!