"Czyste Powietrze” – spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Nowa Wieś Lęborska

Utworzono: 16-04-2024

Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dla Mieszkańców w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Spotkanie odbędzie się 30 kwietnia 2024 r. (wtorek) w godzinach 7:30–15:30 w siedzibie Urzędu Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej, w pokoju numer 9.

Podczas spotkania osoby zainteresowane będą mogły indywidualnie zapoznać się z założeniami programu, rodzajami przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobem składania wniosków o dofinansowanie oraz zasadami realizacji i rozliczania przedsięwzięć. Przedstawimy również najnowsze zmiany w programie od 22 kwietnia 2024 r.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków.

Program zakłada dofinansowanie do wymiany starych kotłów na paliwo stałe, termomodernizację budynków jednorodzinnych oraz montaż paneli fotowoltaicznych. Skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych wydzielonych w budynku jednorodzinnym.

Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 598 612 428 wew. 23 - Katarzyna Keidrowska – pracownik urzędu gminy odpowiedzialny za realizację programu "Czyste Powietrze". 

Zachęcamy do odwiedzenia https://czystepowietrze.gov.pl/

Element dekoracyjny. grafika