Z pomorską genealogią na Ty

Utworzono: 18-04-2024

Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne (PTG) oraz Dział Regionalny Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku ponownie zapraszają osoby poszukujące informacji o swoich przodkach i innych osobach żyjących w naszym regionie w dalszej przeszłości do udziału w indywidualnych konsultacjach, które odbędą się w Pracowni Regionalnej wojewódzkiej biblioteki w czwartek 25 kwietnia br.

Zapisy prowadzone są poprzez poniższy formularz. Termin zgłaszania się na wskazane w formularzu godziny upływa 19 kwietnia br. Osoby, które najpierw się zapiszą, a potem z różnych przyczyn nie będą mogły w bibliotece się pojawić, proszone są o poinformowanie organizatora o swojej nieobecności (e-mail: prac_regionalna@wbpg.org.pl; tel. 058 301 48 11, w. 213, 210). Ich miejsce zajmą oczekujący na liście rezerwowej. O wynikach naboru poinformujemy drogą elektroniczną lub telefonicznie.

Spotkania  prowadzone przez członków PTG potrwają od godz. 14.30 do godz. 17.30 w Pracowni Regionalnej przy Targu Rakowym w Gdańsku (II piętro, p. 223). Przewidziane jest przyjęcie sześciu osób. Jedna konsultacja potrwa nie więcej niż godzinę. Mile widziane będą własne laptopy.

Korzystający podczas konsultacji z zasobów Pracowni Regionalnej, która posiada bogaty – w tym genealogiczny – księgozbiór, powinni posiadać kartę biblioteczną: Metropolitalną Kartę do Kultury (lub Gdańską Kartę Mieszkańca z aktywowanym pakietem bibliotecznym). Metropolitalną Kartę do Kultury można otrzymać dopełniając formalności na parterze budynku biblioteki.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku