Zawody wędkarskie - Obliwice 2021

Utworzono: 05-07-2021

Zawody wędkarskie - Obliwice 2021

Nad Łabędzim Stawem odbyła się V edycja zawodów wędkarskich. O Puchar Prezesa Stowarzyszenia "Obliwice i okolice" i Puchar Sołtysa Obliwic w trzech kategoriach walczyło 34 wędkarzy. Łączna pula nagród wyniosła rekordowe 5 tys. zł. W obu najważniejszych kategoriach, podobnie jak w ubiegłym roku zwyciężył Karol Kowalski, mieszkaniec Chmieleńca (gmina Łęczyce).

WYNIKI:
Puchar Prezesa Stowarzyszenia "Obliwice i okolice" (ogólna masa ryb):

  1. KAROL KOWALSKI
  2. MARCIN CIESIULSKI
  3. WŁADYSŁAW WRÓBLEWSKI
  4. KAMIL KŁAK
  5. DANIEL KĄKOL


Puchar Sołtysa Obliwic (najwięcej sztuk)
KAROL KOWALSKI

Pierwsza ryba:
ŁUKASZ CHOJNACKI

Zawody wędkarskie odbyły się w ramach zadania współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego w ramach realizacji zadania publicznego (rodzaj - turystyka i krajoznawstwo).

"Łabędzi Staw" w Obliwicach to pozbawiony strefy głębinowej dobrze naświetlony i natleniony akwen o pow. ok. 3,5 ha. Całość stwarza tu dogodne warunki do rozwoju różnorodnych gatunków fauny i flory. Obiekt jest popularnym miejscem do odpoczynku na łonie natury i obserwacji przyrody dla całych rodzin. Opiekunem terenu jest Stowarzyszenie ”Obliwice i okolice”. Członkowie organizacji od kilku lat promują ideę amatorskiego połowu ryb i dbają o właściwą gospodarkę rybacką. 

Źródło: Stowarzyszenie Obliwice i okolice