Relacja z Rajdu Pieszego "Tropami Przygody"

Utworzono: 14-06-2021

W sobotę 5 czerwca Hufiec ZHP Lębork zorganizował Rajd Pieszy „Tropami Przyrody”, w którym wzięli udział Mieszkańcy Gminy Lębork oraz Gminy Nowa Wieś Lęborska. Inicjatywa polegała na na przeprowadzeniu gry terenowej przygotowanej przez harcerzy naszego hufca dla dzieci, młodzieży oraz dla osób dorosłych. Uczestnicy w niewielkich grupach przemieszczali się pomiędzy punktami. Dzięki temu mieli możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu, w gronie rówieśników. Na każdym punkcie spotkało uczestników coś ciekawego: nauczyli się współpracy, wyznaczali kierunki za pomocą kompasu, zaczerpnęli harcerskiej wiedzy i przede wszystkich aktywnie spędzili czas oraz otrzymali możliwość obcowania z przyrodą. W rajdzie wzięło udział około 80 osób.

Projekt został realizowany w celu skupienia życia społecznego i kulturalnego. Rajd został sfinansowany z „Fabryki Lokalnych Innowacji” w ramach I Edycji Funduszu Grantowego Farm Frites Poland S.A. Farm Frites Poland. Bardzo dziękujemy sponsorom za możliwość wsparcia naszego przedsięwzięcia, a także Nadleśnictwu Cewice za udostępnienie pięknego terenu z wiatą oraz miejscem ogniskowym nad jeziorem.

Źródło: Hufiec ZHP Lębork

Uczestnicy rajdu ustawieni na tle lasu, częściowo pod niebieskim namiotem promocyjnym. W stopce zdjęcia logotypy organizacji finansujących.