Pierwszy Dzień Wiosny

Utworzono: 14-03-2022
Element dekoracyjny. grafika

Pierwszy Dzień Wiosny 
21 marca 2022
10:00 - Rajd pieszy i rowerowy śladami atrakcji gminy Nowa Wieś Lęborska
10:30 - Topienie marzann na moście przy ul. Staromiejskiej w Lęborku
13:00 - posiłek regeneracyjny na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej

W roku bieżącym lęborskie obchody Pierwszego Dnia Wiosny odbędą się w tradycyjnej ("przedepidemicznej") formule, z zastosowaniem jednakże obowiązujących restrykcji sanitarnych. 

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy placówki przedszkolne oraz szkoły podstawowe do wzięcia udziału w dorocznym konkursie marzann. Zadaniem każdej uczestniczącej w zabawie jednostki oświatowej będzie wykonanie jednej konkursowej marzanny (przewidujemy przyznanie zestawów nagród rzeczowych). Tegoroczne święto witania wiosny odbędzie się w cieniu dramatycznych wydarzeń rozgrywających się w sąsiedniej Ukrainie. Prosimy zatem uwzględnić np. w ubiorze dzieci czy na plakatach akcenty w barwach niebieskiej i żółtej, wyrażając solidarność z narodem ukraińskim.   

Topienie przygotowanych kolorowych kukiełek – symboli odchodzącej zimy odbędzie się w dniu 21 marca br. (poniedziałek) od godz. 10:30, tradycyjnie na moście na rzece Łebie przy ul. Staromiejskiej.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w rekreacyjnym rajdzie pieszym i rowerowym, w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Start obu rajdów zaplanowano o godz. 10:00 (zbiórka na Placu Pokoju w Lęborku). Zarówno grupę pieszą, jak i rowerową poprowadzą lokalnymi szlakami turystycznymi przewodnicy zrzeszeni w lęborskim kole PTTK, opowiadając o tajemnicach i ciekawostkach przyrodniczo-kulturowych regionu. Podsumowaniem rajdów będzie tradycyjny posiłek regeneracyjny przy wspólnym ognisku na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, od godz. 13:00.

Zgłoszenia na rajd do 17 marca pod nr tel. 601 825 206 lub na adres e-mail: lotzl@wp.pl

Źródło: LOT Ziemia Lęborska-Łeba