Zaproszenie na Puchar Korony Maratonu Ekologicznego w Nordic Walking 2017

Utworzono: 21-06-2017

Oczyma piechura

Zaproszenie na Puchar Korony Maratonu Ekologicznego w Nordic Walking 2017 - 29 lipca 2017 - Lędziechowo

Nordic Walking Park Nowa Wieś Lęborska, to ponad 30 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Nordic Walking, jak również dla tych, którzy szukają wyzwań o charakterze sportowym.

Najdłuższa z tras koloru czarnego mająca 14,3 km przeznaczona jest zdecydowanie dla doborowych piechurów. Gospodarzem kolejnej Edycji Pucharu Korony Maratonu Ekologicznego w Nordic Walking jest Sołtys Krystyna Nowatkowska. Miejsce: Lędziechowo, „Kijowa Atrakcja”(perkusja drewniana, cymbały drewniane i flet akustyczny to wizytówka pięknego programu), z gościnną Panią Sołtys Krystyną.

Wyjdziemy tym razem ze Stanicy Turystycznej Lędziechowo. Po dotarciu do granicy lasu przy starej, pomnikowej lipie skręcimy w lewo, by po przejściu 2,5 km dojść do cmentarza, pomnika ofiar Marszu Śmierci więźniów z obozu KL Stutthof. Po chwili zadumy, w przemyślny sposób przez trudny odcinek parku przy cmentarzu przeprowadzi nas OSP Krępa Kaszubska. Pójdziemy pięknym lasem parkowym oglądając zrelaksowane czerwone bydło i dojdziemy do Stanicy Turystycznej Krępa Kaszubska, w której przywita nas dwanaście gościnnych Pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Zostawiając za sobą miejscowość przejdziemy obok stadniny koni Koniczynka, gdzie tuż za zakrętem cała rodzina Państwa Strupińskich z córkami biegaczkami ponownie napoi spragnioną grupę chodziarzy. Następnie żwirową, a później piaszczystą drogą dotrzemy do asfaltu gdzie organizatorzy z OSP Obliwice bezpiecznie przeprowadzą Nas po tym odcinku. Na 6,4 km przy obelisku Jana Pawła II połączymy się z czerwonym szlakiem. Przechodzimy obok ścieżki prowadzącej do trzech czterystuletnich dębów. W Stanicy Turystycznej Obliwice czekała na nas orzeźwiająca woda podawana przez Panią Teresę. Zostawiając za sobą Obliwice, na szlaku skręcimy w prawo do lasu obok obelisku Ścieżka Przyrodnicza Obliwice (zachęcamy do obejrzenia pięknego Lapidarium i odwróconego okrętu z galerią największych szachów na Pomorzu). Idąc duktem leśnym miniemy po drodze stawy dochodząc do asfaltu w miejscowości Łebień, którą to media nazwały polskim eldorado gazu łupkowego, ze względu na duże pokłady tegoż gazu. W Stanicy Turystycznej Łebień pani Ela poczęstuje Nas nie tylko wodą ale także przesmacznym ciastem własnego wypieku. Powędrujmy dalej bitą drogą, miniemy pojedyncze zabudowania oraz pasące się stado kóz i dojdziemy do Mety w miejscu rekreacyjnym w Lędziechowie, gdzie przy punkcie pomiaru tętna można wykonać indywidualny pomiar wg załączonej tabeli. W terenie spotkamy około 30 pomników przyrody co pozwoli marsz Nordic Walking połączyć z pozytywnymi doznaniami rekreacyjno – krajoznawczymi.

Krzysztof Pruszak

Grafika 1: Zaproszenie na Puchar Korony Maratonu Ekologicznego w Nordic Walking  2017
Grafika 2: Zaproszenie na Puchar Korony Maratonu Ekologicznego w Nordic Walking  2017
Grafika 3: Zaproszenie na Puchar Korony Maratonu Ekologicznego w Nordic Walking  2017
Grafika 4: Zaproszenie na Puchar Korony Maratonu Ekologicznego w Nordic Walking  2017
Grafika 5: Zaproszenie na Puchar Korony Maratonu Ekologicznego w Nordic Walking  2017
Grafika 6: Zaproszenie na Puchar Korony Maratonu Ekologicznego w Nordic Walking  2017