Spływ kajakowy z Lęborka do Chocielewka

Utworzono: 26-08-2022

6 sierpnia 2022 r. ponad 70 osób wzięło udział w spływie kajakowym rzeką Łebą z przystani kajakowej w Lęborku do przystani w Chocielewku. Blisko 10 km spokojny odcinek pokonali wszyscy uczestnicy, na których na miejscu czekał gorący poczęstunek.

W spływie udział wzięli uczestnicy konkursu fotograficznego „Gmina z widokiem”, strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych, a także chętni radni i sołtysi, którzy mieli możliwość zgłoszenia do udziału w wydarzeniu w ramach podziękowania najbardziej aktywne osoby w swoich sołectwach.
Na zakończenie spływu kajakowego laureat konkursu fotograficznego – Paweł Kubiak, Sołtys Obliwic odebrał z rąk Wójta Gminy nagrodę za najlepiej ocenione przez internautów zdjęcie. Dodatkowo gminne upominki rozlosowano także wśród wszystkich pozostałych uczestników wydarzenia.
Z przystani kajakowej w Chocielewku chętnie korzystają miłośnicy aktywnego wypoczynku. Odcinek z Lęborka do Chocielewka można pokonać w 2-3 h. Trasa jest odpowiednia na początek przygody z kajakiem. Sama przystań jest idealnym miejscem do rekreacyjnego spędzania wolnego czasu z rodziną.
Spływ kajakowy zorganizowano w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Rzeka Łeba Uwolnij Energię Natury” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

PRZYSTAŃ KAJAKOWA I PRZENOSKA W CHOCIELEWKU
Infrastrukturę kajakową (przystań i przenoskę) wybudowano w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Rzeka Łeba Uwolnij Energię Natury”. Obiekty zostały oddane do użytku w 2021 roku. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 461 700 zł. Zadanie dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Zdjęcie z lotu ptaka. Panorama na rzekę Łebę.
Panorama na przystań kajakową w Chocielewku.
Cztery kajaki spływające rzeką Łebą.
Dwa kajaki spływające rzeką Łebą.
Na pomości przystani kajakowej władze gminy witają kajakarzy.
Zdjęcie z lotu ptaka. Panorama na przystań kajakową w Chocielewku.
Tablica informacyjna.
Tablica informacyjna.