PROTERM z Lęborka złotą drużyną...

Utworzono: 30-10-2019

26 października 2019 roku turniejem drużynowym zainaugurowano tegoroczne OTWARTE TĘCZOWE TURNIEJE TENISA STOŁOWEGO AMATORÓW. Poprzez organizację tego rodzaju zawodów, upowszechniamy tenis stołowy jako formę rekreacji, integrujemy mieszkańców powiatu lęborskiego i promujemy powiat lęborski i gminę nowowiejską. W piątkowych zawodach, które tradycyjnie odbywają się w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej, startowało 6 trzyosobowych zespołów: UKS TĘCZA Łupawa, STARE WILKI Nowa Wieś Lęborska, MARPOL Garczegorze, MODE WILKI Nowa Wieś Lęborska, DUBOIS Lęborka i zeszłoroczny zwycięzca PROTERM Lębork.

Złotą drużyną tegorocznego turnieju, podobnie jak rok temu, został PROTERM z Lęborka, który grał w składzie: Małgorzata Fidala, Stanisław Prokopczuk i Krzysztof Kałużny. W pojedynku o srebrne medale MŁODE WILKI z Nowej Wsi Lęborskiej stoczyły zażarty i emocjonujący pojedynek z zespołem DUBOIS z Lęborka. Ostatecznie Janusz Szymankiewicz, Paweł Markiewicz i Jacek Jankowski pokonali 3-2 tenisistów z Lęborka, którzy grali w składzie Jarosław Krzekotowski, Waldemar Klepacki i Zbigniew Małoszycki.
Czwarte miejsce dla MARPOL-u Garczegorze, która wystąpiła w składzie: Mariusz Wenta, Sławomir Olczyk i Ryszard Negrowski. Piątą drużyną w turnieju została drużyna z Nowej Wsi Lęborskiej STARE WILKI, w której grali Grzegorz Leszczyński, Krzysztof Koiszewski i Krzysztof Penkowski. Na szóstym miejscu uplasowała się ekipa z Łupawy w składzie Bogusław Cyrny, Konrad Zawadzki i Adam Brzozowski.

Po zakończonym turnieju trzy najlepsze zespoły otrzymały medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lęborku i Gminę Nowa Wieś Lęborska. Zawody sprawnie zorganizowali i przeprowadzili Andrzej Czubaty i Edward Nagórski.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce - PROTERM Lębork
II miejsce - MŁODE WILKI Nowa Wieś Lęborska
III miejsce - DUBOIS Lębork
IV miejsce - MARPOL Garczegorze
V miejsce - STARE WILKI Nowa Wieś Lęborska
VI miejsce - UKS TĘCZA Łupawa

8 listopada 2019 roku, w piątek, zapraszamy ponownie amatorów tenisa stołowego do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej na pierwszy z trzech turniejów indywidualnych w ramach Tęczowych Turniejów Tenisa Stołowego w następujących kategoriach - mężczyźni 18-50 lat, mężczyźni powyżej 50 lat i kobiety OPEN. Turniej rozpocznie się o godz. 17.00.

Tekst: Edward Nagórski
Fot. Andrzej Czubaty

Grafika 1: PROTERM z Lęborka złotą drużyną
Grafika 2: PROTERM z Lęborka złotą drużyną
Grafika 3: PROTERM z Lęborka złotą drużyną
Grafika 4: PROTERM z Lęborka złotą drużyną
Grafika 5: PROTERM z Lęborka złotą drużyną
Grafika 6: PROTERM z Lęborka złotą drużyną
Grafika 7: PROTERM z Lęborka złotą drużyną
Grafika 8: PROTERM z Lęborka złotą drużyną
Grafika 9: PROTERM z Lęborka złotą drużyną
Grafika 10: PROTERM z Lęborka złotą drużyną
Grafika 11: PROTERM z Lęborka złotą drużyną
Grafika 12: PROTERM z Lęborka złotą drużyną
Grafika 13: PROTERM z Lęborka złotą drużyną
Grafika 14: PROTERM z Lęborka złotą drużyną
Grafika 15: PROTERM z Lęborka złotą drużyną
Grafika 16: PROTERM z Lęborka złotą drużyną