Akcja "Powiat Lęborski - z nami zdrowo i sportowa" zakończona ogromnym sukcesem. Dziękujemy!!!

Utworzono: 03-08-2018

Akcja "Powiat Lęborski - z nami zdrowo i sportowa" zakończona ogromnym sukcesem. Dziękujemy!!!

Z dniem wczorajszy, tj. 31 lipca br. zakończyliśmy pierwszą edycję akcji „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo”. Co najważniejsze, zakończyliśmy ogromnym sukcesem, bowiem pokonaliśmy czterokrotnie większą ilość kilometrów, niż zakładaliśmy na samym początku akcji. Dziś na liczniku mamy 435.597 km.

Akcja ruchowej aktywizacji mieszkańców powiatu lęborskiego, rozpoczęta przez Powiat Lęborski wspólnie z partnerem tej rywalizacji – firmą Farm Frites Poland SA., wystartowała 5 miesięcy temu , dokładnie 9 lutego.

Organizator zakładał, że w okresie do jej planowanego końca – 31 lipca, pokonamy wspólnie: chodząc, biegając, czy jeżdżąc na rowerach – 100 tysięcy km. Jej celem – oprócz inwestycji we własne zdrowie –było przekazanie elektrycznego wózka dla osoby niepełnosprawnej z terenu powiatu lęborskiego. Wózek ufunduje partner akcji – Farm Frites Poland SA. A przekazany zostanie oficjalnie już 26 sierpnia br. o godz. 18.30 podczas imprezy plenerowej pn. „Zakończenie lata w Lęborku”.

Sukces akcji zawdzięczamy 435 osobom, które zdecydowały się przystąpić do rywalizacji i wspólnie spaliły ponad 20 mln kalorii. Dlatego wszystkim pragniemy serdecznie podziękować.

Biegacze, chodziarze i kolarze przemierzali trasy przeróżnych regionów Polski. Kolarze nakręcali kilometry nawet w Hiszpanii. Łączy ich wszystkich to, że są mieszkańcami powiatu lęborskiego i działają razem na rzecz wspólnego celu.

Już teraz gratulujemy tym, którzy znaleźli się na szczycie rankingów, ale również gratulujemy wszystkim uczestnikom woli współdziałania i trwałej inwestycji w kondycję i zdrowie. Ten zysk jest zawsze najcenniejszy.

Najlepszych z każdej kategorii nagrodzimy podczas plenerowej imprezy „Zakończenie Lata” – na Placu Pokoju, 26 sierpnia 2018, o godz. 18.30.
Serdecznie zapraszamy

Tekst: Starostwo Powiatowe w Lęborku
Grafika 1: Akcja "Powiat Lęborski - z nami zdrowo i sportowa" zakończona ogromnym sukcesem. Dziękujemy!!!