3-4 marca - Dzień miłośników i sympatyków pingponga

Utworzono: 21-02-2018

Zapraszamy wszystkich miłośników i sympatyków pingponga do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej na otwarty turniej poświęcony pamięci byłemu działaczowi samorządowemu i sportowemu Józefowi Lisieckiemu. W tym roku już po raz trzynasty 3 marca w sobotę (dziewczęta i chłopcy) i 4 marca w niedzielę (kobiety i mężczyźni) dominować będzie u nas tenis stołowy. Zapisy w dniu zawodów. O godz. 10.00 uroczyste otwarcie turnieju, a potem rozpoczęcie gier.

W turnieju startować mogą zawodniczki i zawodnicy, nieuczestniczący w rozgrywkach ekstraklasy, I i II ligi mężczyzn (obowiązuje 2 letni okres karencji), nie dotyczy kategorii dziewcząt, chłopców i kobiet. Zawodnicy pełnoletni składają pisemne oświadczenie o braku przeciwwskazań lekarskich do udziału w zawodach, a dzieci i młodzież przedkładają pisemną zgodę rodziców.

Zawody zostaną przeprowadzone w grach pojedynczych dziewcząt, chłopców, kobiet i mężczyzn w następujących kategoriach:
- I kategoria – dziewczęta 2005 i młodsze (sobota)
- II kategoria – dziewczęta 2004 – 2000 (sobota)
- III kategoria – chłopcy 2005 i młodsi (sobota)
- IV kategoria – chłopcy 2004 – 2000 (sobota)
- V kategoria – kobiety open (niedziela)
- VI kategoria – mężczyźni 19 – 50 lat (niedziela)
- VII kategoria – mężczyźni powyżej 50 lat (niedziela)

Dla uczestników turnieju organizatorzy zapewniają „sportową grochówkę” – przygotowaną przez OSP Pogorszewo, a za zajęcie pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej medale, puchary, statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Ponadto organizatorzy uhonorują dyplomem i pucharem najstarszego zawodnika turnieju, najlepszą lęborczankę i lęborczanina oraz najlepszą tenisistkę i najlepszego tenisistę z gminy Nowa Wieś Lęborska.

Organizatorami XIII Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego im. Józefa Lisieckiego są: Gmina Nowa Wieś Lęborska, Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej, GKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska i Gasport w Gdańsku.

Grafika 1: 3-4 marca - Dzień miłośników i sympatyków pingponga