Nadzieja dla Laury

Utworzono: 02-10-2020

Dzień dobry,
obydwoje jesteśmy lekarzami. Zwykle to my pomagamy innym, dziś - sami prosimy o pomoc dla naszej córki.
Laura ma 17 miesięcy i choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni.
Nasza najdroższa córka potrzebuje najdroższego leku świata. Lek Zolgensma to nadzieja dla Lury. Ten lek nie tylko zatrzyma postęp choroby, ale także może przywrócić utracone funkcje ruchowe. Zegar tyka, a my walczymy z czasem. Każdy dzień pogarsza jej stan i nieodwracalnie niszczy układ nerwowy. Nieubłaganie zbliżamy się do kolejnych dramatycznych etapów choroby. Jeżeli teraz nie pomożemy... Laura przestanie ruszać rączkami, nie będzie miała siły, by przewrócić się na drugi bok, aż w końcu będzie wymagała całodobowego podtrzymywania oddechu respiratorem, odsysania śliny aż ... w ostatnim momencie nie będzie już miała sił, by oddychać.

Nie chcemy inie możemy do tego dopuścić. Mamy kilka miesięcy, by dać Jej szansę na nowe życie. Nadzieja kosztuje 9 milionów. Gdybyśmy je mieli, nie prosilibyśmy o pomoc. Wolimy pomagać niż prosić, ale dziś nie pozostaje nam nic innego.

Lek Zolgensma kosztuje tylko i aż 9 milionów złotych. "Az", bo to wielka suma. "Tylko", bo wystarczy że zbierz się 9 milionów dobrych ludzi o wielkich sercach i wpłaci niewielką sumę 1 zł każdy. Dziś prosimy o taki przelew i o przekazanie historii naszej córki dalej. Myśl, że nie możesz pomóc swojemu dziecku jest przerażająca. Świadomość, ze jako lekarz nie możesz nic zrobić, tylko czekać, jest wyniszczająca. Dlatego jeszcze raz prosimy o pomoc.

Dziękujemy,
rodzice Laury Katarzyna Borkowska- Paczuła, Mateusz Paczuła

Zbiórka na siepomaga.pl