Strażacy ochotnicy rozdadzą maseczki i ulotki o szczepieniach

Utworzono: 24-03-2021

Informujemy, że od 26 marca strażacy ochotnicy z terenu gminy Nowa Wieś Lęborska rozpoczynają dostarczanie maseczek mieszkańcom. Dodatkowo załączane będą rządowe ulotki informacyjne na temat szczepień.

Maseczki dla każdego

Maseczki umieszczane będą w jednorazowym woreczku foliowym, w ilości zgodnej z wykazem z ewidencji ludności, po 4 szt. na 1 osobę. Następnie taki woreczek zawieszany będzie na bramie posesji, klamce drzwi lub wkładany będzie do skrzynki pocztowej. W celu maksymalnego ograniczenia kontaktu ze strażakami roznoszącymi maseczki, prosimy o zabranie woreczków z maseczkami dopiero po oddaleniu się strażaków na bezpieczną odległość.

Strażacy w akcji informacyjnej na temat szczepień

Na przełomie roku ruszyły szczepienia przeciw Covid-19. Obejmowane są nimi kolejne grupy. Wśród wielu osób pojawia się w dalszym ciągu szereg pytań i wątpliwości, dlatego mieszkańcy Gminy Nowa Wieś Lęborska otrzymają rządowe ulotki informacyjne, które dostarczą do ich domu strażacy ochotnicy.

W rozpowszechnianych ulotkach znajdują się informacje m.in.:
- o objawach Covid-19,
- o procesie rejestracji na szczepienia; 
- o punktach szczepień.

Akcja ma na celu zwiększenie świadomości na temat koronawirusa i jego zwalczania. Ulotki doręczane będą przy okazji rozdawanych maseczek. 

Kontakt dla osób, które chcą skorzystać z transportu do punktu szczepień w naszej gminie - 782-342-147 

Ulotka informująca na temat szczepień str. 2
Ulotka informująca na temat szczepień str. 1