UKS Libero Łebień na Kinder Joy of Moving w Starogardzie Gdańskim 2024

Utworzono: 29-04-2024

Kolejne starty zawodniczek UKS Libero Łebień w rozgrywkach Kinder Joy of Moving i jest awans do finału wojewódzkiego w najmłodszej kategorii "dwójki".

W ostatnim sobotnim turnieju w Starogardzie Gdańskim nasz pierwszy zespół grając w III lidze wygrał 3 spotkania i w ogólnym rankingu dziewczyny zostały sklasyfikowane na 10 miejscu na 70 zespołów z całego województwa pomorskiego. Do finału wojewódzkiego awansowała pierwsza 12 z rankingu. Swoje zmagania zakończyły w dalszych ligach nasze pozostałe dwójeczki składające się głównie z młodszych dziewcząt, które zebrały bezcenne doświadczenie na następny sezon.

W niedziele do rywalizacji w ostatnim turnieju przystąpiła nasza trójka. Dziewczyny grając w wysokiej II lidze wygrały trzy spotkania i dwa przegrały. W ogólnym rankingu zostały sklasyfikowane na 11 miejscu w województwie pomorskim na 53 startujące zespoły.

W finale wojewódzkim wystąpiło w tej kategorii 6 najlepszych zespołów, ale tak wysokie miejsce w gronie klubów z takich miast jak Gdańsk, Gdynia, Miastko, Starogard, Rumia, Człuchów czy Słupsk można uznać za spory sukces.

Udział w rozgrywkach Kinder Joy of Moving był możliwy dzięki dofinansowaniu z dotacji Gminy Nowa Wieś Lęborska. Szczególnie podziękowania należą się trenerom: Zdzisławowi Kotłowskiemu, Michałowi Górskiemu oraz Marcinowi Dawidowskiemu za ogromy wkład w sukcesy naszych dzieciaków.

Źródło: UKS Libero Łebień