Plebiscyt Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2021 roku

Utworzono: 13-12-2021

Kolejny raz zawodnicy, sportowcy, trenerzy, działacze sportowi spotkają się na imprezie będącej podsumowaniem dorocznych osiągnięć wszystkich ludzi sportu powiatu lęborskiego. Od pierwszej edycji imprezy powstałej z inicjatywy Powiatowej Rady Sportu – głównego organizatora, ideę uhonorowania dokonań regionalnych sportowców wspiera Starostwo Powiatowe w Lęborku oraz samorządy gmin wchodzących w skład powiatu.

Jako że podczas gali nagrody przyznawane są aż w 14 kategoriach, o wiele bardziej właściwe wydaje się określenie tej imprezy jako święta wszystkich ludzi sportu w powiecie. Sportowcy zostaną uhonorowani zarówno indywidualnie, z podziałem na kategorie wiekowe, jak i drużynowo – również z uwzględnieniem podziału na młodzików, juniorów i seniorów. Jedyną otwartą kategorią będzie wyróżnienie dla sportowego odkrycia roku.

Jak podczas poprzednich edycji, nagrody otrzymają również trenerzy dyscyplin indywidualnych i gier zespołowych, najlepsi działacze sportowi w powiecie oraz sponsorzy, których udział w sukcesach sportowców jest znaczący, bo – jak wszyscy sympatycy sportu wiedzą – profesjonalne treningi, oprócz wkładu pracy zawodnika, wymagają również znacznych nakładów finansowych, choćby na specjalistyczny sprzęt sportowy, bez dostępu do którego – w dobie nieustannie trwającego wyścigu technologicznego w tej dziedzinie, osiągnięcie najwyższych wyników byłoby o wiele trudniejsze.

Do 10 stycznia 2022 r. (poniedziałek) do godziny 16.00 można zgłaszać kandydatów do wyróżnień we wszystkich kategoriach. Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem, zgłoszeń mogą dokonywać kluby i stowarzyszenia, przedstawiciele samorządów gmin z terenu powiatu oraz członkowie Powiatowej Rady Sportu. Szczegółowy regulamin i formularze zgłoszeniowe umieszczone zostały w załącznikach poniżej.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lęborku

Grafika dekoracyjna.