Obliwice. Bieg przełajowy wygrał Kenijczyk Nduva. Na milę najlepszy Głogowski

Utworzono: 13-09-2021

W niedzielę 5 września już po raz 39 biegacze rywalizowali w Międzynarodowym Otwartym Biegu Przełajowym o Puchar Leśny im. Tomasza Hopfera. Na dystansie ponad 6 km zwyciężył z dużą przewagą Kenijczyk Boniface Nduva. Drugie miejsce zajął nasz reprezentant Adam Głogowski z UKS Ekonomika - Maratończyka Lębork, a trzeci był Łukasz Kujawski z Żukowa. Wśród kobiet triumfowała była mieszkanka Obliwic Ewelina Paprocka. Za zwycięstwa otrzymali nagrodę w wysokości 500 zł każdy. Z dziesięcioro najlepszych z tego biegu na milę Rol Land Obliwice pamięci Olimpijczyka Piotra Gładkiego najszybszy był już Głogowski, wyprzedzając Kenijczyka. Bieg przełajowy ukończyło 91 zawodników i 32 zawodniczki.
Kenijczyk dystans ponad 6 km pokonał w czasie 20 minut i 16,32 sekund. Prowadził od startu i zgarnął także nagrodę pieniężną za lotną premię.
Drugie miejsce zajął nasz reprezentant Adam Głogowski. Czas reprezentanta UKS Ekonomika - Maratończyka Lębork to 21:04.76. Otrzymał 400 zł nagrody. Trzeci był Łukasz Kujawski z Żukowa (Kujawscy Runners) - 21:26.76. Odebrał 300 zł.

Dziesięciu zawodników zakwalifikowało się do biegu na milę pamięci olimpijczyka Piotra Gładkiego. Bieg przełajowy ukończyło 91 zawodników i 32 zawodniczki.

Wśród kobiet, których najlepszych sześć otrzymało takie same nagrody finansowe, jak u mężczyzn, triumfowała była mieszkanka Obliwic i była zawodniczka UKS Tęczy Nowa Wieś Lęborska Ewelina Paprocka z Luzina. Wygrała z czasem 24 minut i 39.97 sekund.
Drugie miejsce zajęła Katarzyna Pobłocka - Głogowska z Ekonomika - Maratończyka - 24:54.37. Trzecia była Monika Kujawska z Gdyni (Kujawscy Runners) - 24:54.37. Bieg przełajowy ukończyły 32 zawodniczki.

"Międzynarodowy bieg przełajowy pamięci Tomasza Hopfera można podsumować jednym zdaniem, że to wspólna impreza prawie 500 osób przy niej pracujących - wolontariuszy, działaczy, sponsorów. Działa przy niej już drugie pokolenie. Każdy, kto działa, robi to z własnej woli. Na przykład teraz Związek Zawodowy Rolników "Ojczyzna" zrobił "Kurczaka w Biegu". Jest też Eligiusz Grotha z mistrzostwami Polski w przeciąganiu ciągnika. Głównym organizatorem jest Fundacja Ekologiczno-Sportowa przy udziale naszej gminy i firmy BNA Polska Zdzisława Małeckiego, który jako dyrektor użyczył nam terenu. Wśród gości wydarzenia było wielu samorządowców z gminy i powiatu lęborskiego. Wręczali medale i gratulowali sportowcom na mecie"– relacjonuje Krzysztof Pruszak Prezes Fundacji Ekologiczno - Sportowej im. Tomasza Hopfera.