Aktywizacja rodzin i seniorów w Nowej Wsi Lęborskiej

Utworzono: 16-06-2021

Fundacja Lokalna zainaugurowała dwa projekty dla mieszkańców Gminy Nowa Wieś Lęborska sportowymi piknikami w 5 sołectwach. 

Początek czerwca, wraz z luzowaniem obostrzeń pandemicznych, obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, w tym aż 5 pikników sportowych w Gminie Nowa Wieś Lęborska organizowanych przez Fundację Lokalną we współpracy z lokalnymi środowiskami. Wśród atrakcji nie zabrakło wspólnych zabaw z animatorem, dmuchanych zjeżdżalni, grillowanej zjeżdżalni, waty cukrowej czy popcornu. Mieszkańcy bardzo chętnie uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach.

Przez tą pandemię, zdążyliśmy zatęsknić za normalnością. Nareszcie się coś dzieje, córka jest zachwycona i oby więcej takich wydarzeń  –komentuje pani Anna na pikniku w Pogorzelicach.

Wydarzenia, które odbyły się w Obliwicach, Nowej Wsi Lęborskiej, Chocielewku, Pogorzelicach i Krępie Kaszubskiej zainaugurowały działalność Klubów Rodziny i Klubów Seniora.

To dopiero przedsmak pełnej oferty, którą przygotowaliśmy dla mieszkańców gminy – komentuje Szymon Medalion, prezes Fundacji Lokalnej – Kluby Rodziny i Kluby Seniora zapewniać będą wsparcie rodzinom poprzez zapewnienie dostępu do licznych atrakcji i specjalistów z dziedziny zdrowia, kultury i edukacji.

W ramach powstających Klubów zaplanowane są m.in. zajęcia kulturalne i sportowe dla seniorów, treningi kompetencji kluczowych dla dzieci oraz wspólne wycieczki dla całych rodzin. Rekrutację chętnych prowadzi Fundacja Lokalna we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej oraz sołtysami.

Kluby są częścią 2 projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: „Troskliwe Gminy” oraz „Wsparcie Funkcjonowania rodziny zagrożonej wykluczeniem społecznym”. Projekty realizowane są w partnerstwie przez Stowarzyszenie Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne, Fundację Lokalną, Gminę Nowa Wieś Lęborska, Gminę Cewice oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Krępie Kaszubskiej.

Dzieci w ogrodzie, siedzące stole ustawionym przy budynku, wykonujące prace plastyczne.
Na terenie zielonym, uczestnicy siedzą pikniku siedzą na ławkach i oglądają pokaz magika, animatora. W tle dmuchane zabawki i zjeżdżalnie
Na terenie zielonym dziecko, przy pomocy mamy rzuca piłeczki do dmuchanej tarczy. W oddali grupka bawiących się dzieci.
Na terenie zielonym stoły z poczęstunkiem, przekąskami ustawione pod drewnianą wiatą oraz kobiety z koła gospodyń wiejskich obsługujące uczestników pikniku.
Piknik na terenie zielonym. Dzieci, dorośli, smażą kiełbaski na ognisku, obok stoisko z poczęstunkiem. W oddali dmuchane zabawki i zjeżdżalnie.