Gminna infolinia dla osób, które nie mogą dotrzeć samodzielnie do punktu szczepień

Utworzono: 20-01-2021

Wystartowała gminna infolinia dotycząca organizacji transportu mieszkańców Gminy Nowa Wieś Lęborska do punktów szczepień. Dzięki niej, uprawnione osoby w bezpieczny sposób będą mogły dotrzeć na szczepienie.

Decyzją Wojewody Pomorskiego osobami uprawnionymi do dowozu na szczepienie są:

  • osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień;
  • osoby powyżej 70 roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień.

Infolinia służy wyłącznie zgłoszeniu potrzeby organizacji transportu. Zadzwonić na nią powinny tylko osoby zarejestrowane na szczepienie – kiedy ustalony mają termin i miejsce szczepienia.

Aby zamówić bezpłatny transport do punktu szczepień, zadzwonić należy pod nr 782 342 147. Infolinia gminna działa od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:00. W trakcie rozmowy konsultantowi należy przekazać ustalone: miejsce, datę i godzinę szczepienia, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, podstawę uprawnienia do transportu.

Osoba korzystająca z transportu gminnego może dojechać na szczepienie razem z opiekunem.

W trakcie transportu pasażer ma obowiązek zasłaniania ust i nosa w pojeździe (rekomendowane maseczki) oraz zachowania bezpiecznego odstępu od innych pasażerów. Musi także stosować się do poleceń osoby kierującej pojazdem.

Klauzula informacyjna z zakresu transportu wnioskodawców do punktów szczepień.

Infografika #szczepimysię