Wójt gminy zaszczepiony przeciw Covid-19 podczas Festiwalu Ziemniaka w Karlikowie

Utworzono: 11-08-2021

W sobotę 7 sierpnia sołtys Przemysław Majka i Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich i Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej byli organizatorami XIII Festiwalu Ziemniaka w Karlikowie Lęborskim. Wydarzenie zostało zrealizowane przy wsparciu środków z budżetu Gminy Nowa Wieś Lęborska. Dla Gości festynu organizatorzy przygotowali loterię fantową, gry, konkursy i zabawy na świeżym powietrzu. Bogaty i różnorodny poczęstunek, od trzynastu lat, przygotowują panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Podczas festynu rozpoczęto akcję mobilnych szczepień przeciwko Covid – 19 jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson.
Jako pierwszy szczepienia dokonał Mikołaj Bazyli Ochman - Pełniący Funkcję Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Ze szczepienia łącznie skorzystało 25 osób.

Kolejne mobilne szczepienia przeciw Covid-19 odbywać się będą w najbliższe soboty 14 i 21 sierpnia, według harmonogramu:
14 sierpnia 2021, w godzinach:
10:00 – 13:00  w świetlicy w Redkowicach
14:30 – 17:30  w świetlicy w Pogorzelicach

21 sierpnia 2021, w godzinach:
10:00 - 13:00  w świetlicy  w Janowicach
14:30 – 17:30 w świetlicy w Wilkowie Nowowiejskim

Zapisy na szczepienia nie są obowiązkowe. Szczepienia przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Przy szczepieniu należy okazać dowód osobisty.

Dbajmy o zdrowie nasze i naszych najbliższych.

Pełniący Funkcję Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska podczas szczepienia w mobilnym punkcie szczepień.
Pełniący Funkcję Wójta Gminy wręcza medale i nagrody za udział w zawodach.
Na scenie podczas festiwalu od lewej: Prowadzący, Pełniący Funkcję Wójta Gminy, Wice Starosta Lęborski.
Kobieta podczas konkurencji "Rzut strażackim kaloszem".
Pielęgniarki pozują do zdjęcia z osobą w stroju mrówki.
Plakat. Mobilne szczepienia.