KORONAWIRUS

2020-04-03

Nabór wniosków o udzielenie pożyczki dla mikroprzedsiębiorców

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż ogłosił nabór wniosków o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy.

Aplikacja Kwarantanna domowa

Aplikacja umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

O COVID-19 na konwencie

Tematyka związana z przeciwdziałaniem zagrożeniu epidemicznemu SARS-CoV-2 zdominowała odbywający się w środę, 1 kwietnia Konwent Starosty, Burmistrzów i Wójtów. Konwent odbywał się zdalnie, na zasadzie wideotelekonferencji. Od 2 kwietnia na stronie internetowej starostwa, publikować będziemy dane dotyczące rozwoju sytuacji epidemicznej na terenie powiatu lęborskiego.

Tarcza Antykryzysowa – jakie wsparcie można otrzymać z ZUS

Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te wchodzą w życie 1 kwietnia br. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez ZUS.
2020-03-25

Zakaz przemieszczania - nowe zasady bezpieczeństwa

Od 25 marca obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Do 11 kwietnia włącznie, nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.
2020-03-25

Apel strażaków OSP z terenu gminy Nowa Wieś Lęborska

Jeżeli potrzebujecie Państwo pomocy służb ratowniczych, w tym straży pożarnej, a przebywacie w kwarantannie lub podejrzewacie u siebie zakażenie koronawirusem, bardzo prosimy o poinformowanie o tym fakcie dyspozytora przyjmującego zgłoszenie.
2020-03-21

Dodatkowy sposób na komunikację z urzędem

Od dnia 23 marca 2020r. wnioski i podania do urzędu można składać za pośrednictwem specjalnie przygotowanej urny, ustawionej przed urzędem.