Piknik wojskowy "Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej"

Utworzono: 20-05-2022
Element dekoracyjny. grafika

"Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej" - pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32 miejscowościach, również w Lęborku. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i żołnierskiej grochówki na piknikach działać będą punkty rekrutacyjne, w których będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).
Poza piknikami MON uruchomi mobilne punkty rekrutacyjne, w których również będzie można poznać szczegóły dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i złożyć wniosek.
Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał 4560 zł miesięcznie. Po 28-dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór — nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska.
Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Słupsku zaprasza do udziału w przedsięwzięciu.
Termin: 21 maja 2022 r.

Godzina: 11:00-18:00

Miejsce: Plac Pokoju, Lębork

Źródło: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Słupsku