Kobiety w energetyce

Utworzono: 30-09-2021

Szanowni Państwo,
15 września 2021 r. Komisja Europejska opublikowała listę finalistów konkursu EU Sustainable Energy Awards, które wyróżniają osoby, projekty za ich innowacyjność w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Nagrody są przyznawane w czterech kategoriach: zaangażowanie, innowacje, kobiety w energetyce oraz młodzi naukowcy.

Wśród 12 finalistów znalazła się jedyna Polka, Karolina Lipińska Zastępczyni Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Została finalistką w kategorii Kobiety w energetyce. Komisja doceniła jej zaangażowanie w tematykę poprawy efektywności energetycznej, odnawialne źródła energii, planowanie energetyczne oraz w projekt Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku.  

Nagrody zostaną przyznane  przez jury oraz obywateli w głosowaniu publicznym, które trwa do 22 października 2021r. (50% głosów od jury, 50% głosów od internatów). Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w poniedziałek 25 października 2021r. podczas ceremonii wręczenia nagród EUSEW 2021.

Serdecznie zachęcamy do zagłosowania na stronie https://eusew.eu/awards-public-vote/woman-in-energy  oraz do rozpropagowania tej informacji, tym bardziej, że jej zwycięstwo przyczyni się do upowszechnienia informacji na poziomie unijnym na temat Pomorskiej Platformy Offshore, ale także pozwoli nam pokazać, że tematy planowania energetycznego w gminach są dla nas bardzo ważne.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Element dekoracyjny. grafika
Karolina Lipińska. grafika