Tegoroczne Tęczowe Turnieje Tenisa za nami

Utworzono: 02-12-2022

W środę 16 listopada 2022 sala gimnastyczna Zespołu Szkół im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej gościła tenisistów, którzy w ramach Tęczowych Turniejów Tenisa Stołowego rozegrali turniej drużynowy. W zawodach startowało 9 trzyosobowych zespołów: MARPOL Garczegorze, MŁODE WILKI Nowa Wieś Lęborska, SEAA Nowa Wieś Lęborska, PROTERM Lębork, ATOMY Lębork, GWIAZDY Lębork, POGROMCY Lębork, WKK Lębork i PIEKARZE Lębork.

Drużyny podzielono na grupy A i B i grano systemem "każdy z każdym". Po rozegraniu gier eliminacyjnych dwie najlepsze drużyny z każdej grupy PROTERM i POGROMCY z grupy A oraz MARPOL i MŁODE WILKI z grupy B zakwalifikowały się do gier półfinałowych.
W pierwszym meczu półfinałowym tenisiści PROTERMU po emocjonującym meczu pokonali ekipę MŁODYCH WILKÓW 3-1. W drugim półfinale również nie zabrakło emocjonujących pojedynków. Ostatecznie zawodnicy MARPOLU pokonali POGROMCÓW 3-2.
W meczu o trzecie miejsce spotkały się przegrane zespoły gier półfinałowych MŁODE WILKI i POGROMCY. Pojedynek ten zakończył się zwycięstwem POGROMCÓW 3-1, którzy grali w składzie: Jarosław KRZEKOTOWSKI, Maciej KRZEKOTOWSKI i Zbigniew MAŁOSZYCKI. Oprócz Janusza SZYMANKIEWICZA w zespole MŁODE WILKI grali jeszcze Waldemar KLEPACKI i Jacek JANKOWSKI.
W meczu finałowym spotkali się zwycięzcy meczów półfinałowych PROTERM Lębork i MARPOL Garczegorze. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tenisistów z Lęborka 3-1. Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Małgorzata FIDALA, Krzysztof KAŁUŻNY i Stanisław PTOKOPCZUK. Ekipa z Garczegorza grała w turnieju w następującym składzie: Mariusz WENTA, Sławomir OLCZYK i Marian SYLDATK.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce — PROTERM Lębork
II miejsce — MARPOL Garczegorze
III miejsce — POGROMCY Lębork
IV miejsce — MŁODE WILKI Nowa Wieś Lęborska
V - VIII miejsce — SEAA Nowa Wieś Lęborska, ATOMY Lębork, GWIAZDY Lębork, WKK Lębork i PIEKARZE Lębork.

TURNIEJ INDYWIDUALNY
Na najwyższym podium stanęli Krzysztof KAŁUŻNY, Sławomir OLCZYK i Stanisław PROKOPCZUK. Cała trójka dominowała w tegorocznych zawodach, wygrywając wszystkie trzy turnieje w swoich kategoriach.
Po raz kolejny Zespół Szkół im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej był organizatorem Tęczowych Turniejach Tenisa Stołowego. W trzydniowych zawodach (18, 23 i 25 listopada) wzięło udział 62 miłośników pinponga. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach: do 50 lat, , 51-65 lat i 65+.

Po podliczeniu punktów z trzech turniejów pierwsze trójki przedstawiają się następująco:
Kategoria do 50 lat
1 miejsce – Krzysztof KAŁUŻNY (Lębork)
2 miejsce – Mariusz WENTA (Janowice)
3 miejsce – Marian SYLDATK (Garczegorze)

Kategoria 51-65
1 miejsce – Sławomir OLCZYK (Lębork)
2 miejsce – Waldemar KLEPACKI (Lębork)
3 miejsce – Jacek JANKOWSKI (Lębork)

Kategoria 65+
1 miejsce — Stanisław PROKOPCZUK (Lębork)
2 miejsce — Zdzisław STAWIKOWSKI (Nowa Wieś Lęborska)
3 miejsce — Tadeusz TRZEBIATOWSKI (Lębork)

Po zakończeniu turnieju trzy najlepsze drużyny i trzech najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lęborku i Gminę Nowa Wieś Lęborska. Sędzią głównym turniejów był Andrzej Czubaty, a nad ich przebiegiem czuwał Edward Nagórski. Opiekę medyczną tradycyjnie zapewniła Iwona Stawarz.

Źródło: Gminny Klub Sportowy Tęcza Nowa Wieś Lęborska
Fot.: Starostwo Powiatowe w Lęborku

Współorganizatorzy turnieju ze zwycięzcami.
Koronacja zawodników turnieju.
Koronacja zawodników turnieju.
Koronacja zawodników turnieju.