Sezon Nordic Walking 2022 w gminie Nowa Wieś Lęborska rozpoczęty

Utworzono: 20-05-2022

Tradycyjnie inauguracja kolejnego już JUBILEUSZOWEGO X GRAND PRIX NORDIC WALKING Nowa Wieś Lęborska 2022 o Puchar Gminy Nowa Wieś Lęborska nastąpiła w Wilkowie. Pierwszymi zwycięzcami wśród 87 chodziarzy zostali Wiktoria NACZK z Lęborka i Piotr ROGALSKI z Gdyni.

W sobotę 14 maja 2022 r.  Wilkowo powitało nas pochmurną i bardzo wietrzną pogodą.  Silne podmuchy wiatru nie przeszkodziły zawodnikom w rozgrzewce i ze zdwojoną energią ustawili się na linii startu. Punktualnie o 11.00 nowowiejskie marsze z kijkami zainaugurowała Monika Włusek Zastępca Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska, a na Czerwonej Trasie o długości 8,2 km wystartowało 87 chodziarzy. Zawodnicy mieli do pokonania trasę zróżnicowaną zarówno pod względem wysokości terenu, jak również pod względem podłoża, po którym się poruszali - od asfaltu, poprzez leśne dukty po piaszczyste drogi śródpolnych ścieżek.

Walka o pierwsze zwycięstwo w tegorocznym Grand Prix trwała do ostatnich metrów. PIOTR ROGALSKI z Gdyni, który pierwszy minął metę wyprzedził drugiego PIOTRA STRYCZYŃSKIEGO również z Gdyni zaledwie o 0,46 sekundy. Czas zwycięzcy 57:50.06 natomiast drugiego zawodnika 57:50.93. Trzeci na mecie był KRZYSZTOF HRYCYK z Lęborka z czasem 58:45.83. Wśród kobiet najszybciej trasę przeszła zawodniczka z Lęborka WIKTORIA NACZK - 59:54.32 przed DANUTĄ GAJEWSKĄ z Łeby - 1:01:59.25 i ANNĄ KWIDZYŃSKĄ z Lędziechowa - 1:03:38.67. Wilkowską Czerwoną Trasę ukończyło 86 chodziarzy. Najstarszym z zawodników, który ukończył Czerwona Trasę był Mleczak Eugeniusz, który w swojej kategorii wiekowej zajął 8 miejsce.

Wkrótce kolejne sportowe wydarzenia spod znaku Nordic Walking.
Już dzisiaj zapraszamy na II zwody Nordic Walking 28  maja do Obliwic na Zieloną Trasę długości 7,7 km.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego miłego, sportowego wydarzenia.

Wyniki: https://elektronicznezapisy.pl/event/6716/results.html

Źródło, fot.: GOK w Nowej Wsi Lęborskiej

Grupa zawodników w trakcie rozgrzewki przed biegiem na terenie zielonym.
Zastępca Wójta daje sygnał do startu.
Zawodnicy kilka sekund po starcie biegu. W tle brama startowa i kibice.
Organizatorzy na mecie oczekują na zawodników i dekorują ich medalami za udział.
Zastępca Wójta dekoruje medalem jednego z zawodników na mecie.
Zwyciężczyni w kategorii kobiet, Wiktoria Naczk przechodzi metę. Na drugim planie kibice.
Zawodnik po przejściu mety na kolanach z podniesionymi rękami.
Nagrodzeni zawodnicy na scenie.
Nagrodzeni zawodnicy na scenie.
Nagrodzeni zawodnicy na scenie.