„Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo”. Edycja 2022

Utworzono: 08-04-2022

Już pod koniec tego miesiąca – 28 kwietnia br. wystartuje kolejna edycja akcji „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo”. Powrót rywalizacyjnej zabawy sportowej nastąpił po dwóch sezonach, które zakłóciła pandemia Covid-19.

W 2020 roku organizatorzy zmuszeni byli skrócić rywalizację z powodu eskalacji przeciwpandemicznych ograniczeń. Masowo zamykane parki, obszary leśne i tereny rekreacyjne w tamtym czasie nie zachęcały do masowego uprawiania fizycznej aktywności, chociaż okresowo docierały do nas informacje, że dotychczasowi uczestnicy naszej wspólnej zabawy, uprawiali sport pomimo ograniczeń, w myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch”, budując formę i odporność. Pomimo nietypowego rozwoju rywalizacji w cieniu pandemicznych obostrzeń, w zabawie wzięło udział 267 amatorów sportu niezawodowego, którzy nakręcili wspólnie ponad 415 tys. km, wprawiając organizatorów w zachwyt, ponieważ założenie opiewało na 150 tys. km.

Jak zawsze, niezawodnym okazał się Partner Finansowy przedsięwzięcia – Farm Frites Poland SA z Lęborka, który zgodnie z obietnicą wsparł zakup specjalistycznego podnośnika i ssaka medycznego dla niepełnosprawnej osoby wskazanej na podstawie precyzyjnej analizy przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku.

Rok później – organizacja rywalizacji w zwyczajowej formie w ogóle nie była możliwa. Aby pomimo przeciwności zachować tradycję wspólnego ruszania się dla poprawy kondycji, organizatorzy pod szyldem tożsamym z wcześniejszymi rywalizacjami, zorganizowali wspólnie ze „Studiem Marzenie” – Centrum Fitness z Lęborka – sesje gimnastyczne on-line. W tym samym czasie z rynku aplikacji znikło Endomondo, którego twórcy wygasili wsparcie dla tego tytułu. Do dzisiaj nie ma innej tak funkcjonalnej apki z przejrzystym i prostym interfejsem oraz funkcjami ułatwiającymi korzystanie w wersji nieodpłatnej. Poszukiwania alternatywy doprowadziły do aplikacji z tej samej stajni, co niegdysiejsze Endomondo. Under Armour firmuje obecnie kilka tożsamych funkcjonalnie apek, w tym te, z których będziemy korzystali w tegorocznej rywalizacji, a więc: MapMyRun dla biegaczy, MapMyWalk dla chodziarzy i MapMyRide dla rowerzystów. Stąd też zmiany w formularzu rejestracyjnym, gdzie dodatkowo prosimy uczestników o podanie preferowanej aktywności, by bezproblemowo wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Zasady premiowania najlepszych nie zmieniły się i są dostępne w regulaminie (wkrótce zostanie udostępniony). Wersja darmowa aplikacji pozwala na stworzenie krótszej w porównaniu do Endomondo rywalizacji. Do dyspozycji mamy obecnie zaledwie 3 miesiące w darmowej wersji softu. Dlatego też obniżamy minimum zebranych kilometrów do 50 tys. Nieco inne są też zasady zgłaszania się do rywalizacji, zakładając ścisłe powiązanie rywalizacji z profilem organizatora i budową sieci znajomych. O tym będziemy jednak informowali bliżej inauguracji rywalizacji oraz podczas spotkania otwierającego zabawę.

Oprócz Partnera Finansowego – Farm Frites Poland SA, w tym roku wsparcie organizacyjne rywalizacji zadeklarowały również stowarzyszenia sportowe.

Ich logo trafiły do materiałów informacyjnych rywalizacji. Będą wspierać naszą akcję poprzez zbieranie kilometrów i zachęcać w swoich środowiskach do włączenia się do rywalizacji. Partner Finansowy – Farm Frites - wesprze tym razem zakup asystora kaszlu – specjalistycznego sprzętu medycznego ułatwiającego oddychanie dla wskazanej osoby niepełnosprawnej.

Nowością będzie również miejsce i termin finału rywalizacji – odbędzie się we wrześniu,  podczas Dożynek Powiatowych 2022. Kolejne szczegóły już wkrótce, a jeszcze więcej informacji na inauguracyjnym spotkaniu – 28 kwietnia w Sali Rajców lęborskiego starostwa.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lęborku

Element dekoracyjny. grafika