Nordic Walking po czerwonej trasie pamięci Zenona Fludry "Do Najdłuższej Deski Świata" w Wilkowie

Utworzono: 18-05-2023

Nordic Walking po czerwonej trasie pamięci Zenona Fludry "Do Najdłuższej Deski Świata" w Wilkowie za nami. Piękna atmosfera, przyroda i cudowni uczestnicy i wolontariusze z całego Pomorza to sukces tego wielkiego wydarzenia sportowego.
Wyniki: https://elektronicznezapisy.pl/events/results.html

W sobotę 13 maja 2023 roku w Wilkowie Nowowiejskim odbyła się pierwsza z imprez w ramach XI Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2023 o puchar Gminy Nowa Wieś Lęborska. Na Czerwonej Trasie Nordic Walking - Wilkowo - "Do Najdłuższej Deski Świata", która miała 8,2 km swoje umiejętności zaprezentowało 100 zawodników z gminy, powiatu i województwa. Najstarszy uczestnik miał 83 lata, a był nim Feliks Namsołek z Gdyni. Miejsce startu i mety było wyjątkowe poprzez nagromadzenie wielu atrakcyjnych rekordów Guinessa bitych podczas słynnych Majówek Wilkowskich takich jak: najdłuższa deska, najdłuższy stół, najdłuższa hulajnoga, największy chodak itd. Po przywitaniu zawodników i gości przez organizatora nowowiejskich Nordic Walking Krzysztofa Pruszaka, rozgrzewkę przeprowadziła Instruktor Nordic Walking - Beata Syldatk. Przed wymarszem na trasę zawodnicy oraz licznie zebrana widownia uczcili chwilą ciszy pamięć Zenona Fludry miejscowego działacza sportowego i społecznika. Honorowym starterem była Zastępca Wójta Gminy Monika Włusek. Poszliśmy częściowo pokrywającym się z naszą trasą Szlakiem PTTK pamięci Janka Kiśluka https://www.nwl.pl/sport-i-turystyka/turystyka/pieszy-czerwony-szlak-turystyczny-im-jana-kisluka/.

Po godzinie marszu na mecie pojawili się pierwsi chodziarze – Łukasz  Młachowicz z Lęborka i Bogumił Gortat z Dobrzęcina, a trzecie miejsce zdobył Krzysztof Hrycyk z Lęborka. Wśród Pań zwyciężyła Danuta Gajewska z Łeby. Drugie miejsce zajęła Justyna Głuchaczka z Lęborka, a trzecia na metę wkroczyła Izabela Hrycyk z Lęborka. Wszyscy uczestnicy z uśmiechem na twarzy, bezpiecznie pokonali ośmiokilometrową trasę po pięknej Ścieżce Przyrodniczej Obliwice. 

Na zakończenie, po poczęstunku na świeżym powietrzu, Zastępca Wójta Gminy Monika Włusek, Malwina Fludra – Córka Zenka Fludry oraz Radni Gminy: Rafał Gajewski, Ireneusz Radke, Marian Syldatk, Sołtys Wilkowa Leszek Wrzesień w asyście Organizatorów wręczyli dyplomy oraz nagrody za uczestnictwo dla wszystkich zawodników. Pogoda była idealna, humory dopisywały, więc pierwszą edycję Nordic Walking Gminy Nowa Wieś Lęborska 2023 można uznać za bardzo udaną. Dziękujemy wszystkim chodziarzom za uczestnictwo Organizatorom i Sponsorom za poświęcenie i wsparcie.

Zapraszamy na drugą imprezę w ramach XI Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska do Obliwic w dniu 27 maja 2023. Zapisy na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/7954/strona.html

Źródło: Dyrektor Zawodów Krzysztof Pruszak - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Dyrektor Biura - Edward Nagórski

Start uczestników.
kolaż zdjęć z zawodów.
Pierwszy uczestnik na mecie.
Zwycięzcy na scenie odbierają nagrody.
Uczestniczki stoją na tle wielkiego drewnianego koła.
Koszulka z zawodów i medal.