Marsz Szlakiem Jana Kiśluka

Utworzono: 13-06-2022

Stowarzyszenie "Obliwice i Okolice", Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, Lot Ziemia Lęborska-Łeba, Regionalny Oddział PTTK w Słupsku, PTTK KAHEL Lębork, Fundacja Ekologiczno-Sportowa im. Tomasza Hopfera zapraszają na uroczyste nadanie pieszemu czerwonemu szlakowi turystycznemu z Wilkowa Nowowiejskiego do Obliwic im. Jana Kiśluka.

Uroczystość odbędzie się 18 czerwca i połączona jest z pieszym rajdem po szlaku oraz piknikiem nad Łabędzim Stawem w Obliwicach, gdzie na uczestników czekać będzie poczęstunek i napoje.

Szlak powstał w ramach projektu "Łabędzi Staw na skrzyżowaniu turystycznych szlaków". Od samego początku ideę znakowania tej pięknie położonej trasy wspierał śp. Jan Kiśluk, który osobiście znakował trasę i otwierał szlak jako przewodnik. Historię powstania i znakowania szlaku, w tym zaangażowanie Śp. Jana Kiśluka można znaleźć tu - https://youtu.be/Jm5ViOOQTvA?t=579

Dla chętnych zapewniony zostanie autokarowy dowóz z Lęborka do Wilkowa Nowowiejskiego i powrót z Obliwic. Wyjazd z dworca o 9:30. Koszt przejazdu (w obie strony) 10 zł. Zgłoszenia do 10 czerwca pod adresem: przewodnicy.lebork@wp.pl lub telefonicznie: 787 204 541, 693 455 654.

Program wydarzenia:
9:15 zbiórka przy Dworcu PKS w Lęborku;
9:30 wyjazd autokaru (przejazd 10 zł);
10:00 odsłonięcie tablicy i start rajdu (Wilkowo Nowowiejskie);
11:00 piknik nad „Łabędzim Stawem” (Obliwice).

Źródło: Stowarzyszenie "Obliwice i Okolice"

Element dekoracyjny.