Lekkoatletyczne sukcesy uczennic z Leśnic na stadionie w Słupsku

Utworzono: 15-09-2022

Pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w całej Polsce trwa wojewódzka edycja zawodów z cyklu "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie". Po eliminacjach wojewódzkich, ogólnopolski finał odbędzie się w Warszawie, na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego, 30 września i 1 października.

W województwie pomorskim impreza odbyła się 7 września w Słupsku, na stadionie 650-lecia. W zawodach uczestniczyło ponad 300 dziewcząt i chłopców z rocznika 2011. 
W grupie dziewcząt w dwuboju lekkoatletycznym: skok w dal i bieg na 60 metrów, bardzo dobrze zaprezentowały się młode lekkoatletki z GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska. Na trzeciej pozycji uplasowała się Nadia Stencel z wynikiem 134 punków, uzyskując wyniki: 3,77 m w skoku w dal oraz 9,23 s w biegu na 60 m. Na 7 pozycji uplasowała się Lena Żynda z wynikiem 110 punktów, uzyskując wyniki: 3,71 m w skoku w dal i 9,61 s w biegu na 60 m. Obie uczennice Szkoły Podstawowej w Leśnicach awansowały do finału ogólnopolskiego.
"Był to debiut w wykonaniu dziewcząt na tak dużej i ważnej imprezie. Ustanowiły One nowe rekordy w biegu na 60 metrów. To duży sukces, szczególnie że w słupskich zawodach wzięło udział 155  dziewcząt" - mówi trener Dariusz Nawrocki.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w Warszawie!

Źródło, fot.: GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska

Grafika 1: Lekkoatletyczne sukcesy uczennic z Leśnic na stadionie w Słupsku
Grafika 2: Lekkoatletyczne sukcesy uczennic z Leśnic na stadionie w Słupsku
Grafika 3: Lekkoatletyczne sukcesy uczennic z Leśnic na stadionie w Słupsku
Grafika 4: Lekkoatletyczne sukcesy uczennic z Leśnic na stadionie w Słupsku