Dwa medale złoty i srebrny Krzysztofa Pińskiego w tenisie stołowym w Gliwicach

Utworzono: 23-06-2022

Gliwice przez trzy dni od 3 do 5 czerwca 2022 były gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Polski Weteranów w tenisie stołowym. Nestorzy naszej dyscypliny na Śląsku o medale rywalizowali w trzech konkurencjach: grze pojedynczej, grze podwójnej i grze mieszanej. W zawodach tych uczestniczył  zawodnik z TĘCZY Nowa Wieś Lęborska — Krzysztof Piński, który startował w grze pojedynczej (kategoria 50-59) i zdobył medal srebrny. W finałowym pojedynku przegrał 2-3 ( 9, -7, 7, -9, -6) ze swoim partnerem z gry podwójnej Ryszardem Grzelakiem z Elbląga. Nie było silnych na ich wspólny występ w grze podwójnej i w pojedynku o złoto pokonali parę Piotrowski Tadeusz (Zawiercie) / Piotrowski Krzysztof (Toruń) 3-1 (-10, 9, 5, 9). Jest to wielki sukces nowowiejskiego tenisa stołowego i wspaniała, sportowa promocja naszej gminy.