6 stycznia Orszak Trzech Króli wyruszy z Lubowidza

Utworzono: 04-01-2022

6 stycznia 2022 r. już po raz dziesiąty Orszak Trzech Króli wyruszy z Lubowidza w kierunku Mostów, gdzie Trzej Królowie oddadzą pokłon Dzieciątku Jezus

Dzień Objawienia Pańskiego, Święto Epifanii, potocznie nazywane w Polsce Świętem Trzech Króli zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominane jest wówczas ewangeliczne  wydarzenie, w którym Mędrcy ze Wschodu nazywani również Królami lub Magami (w VIII wieku nadano im imiona Kacper, Melchior i Baltazar), wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowo narodzonemu Jezusowi. Prowadzeni przez betlejemską gwiazdę, przynieśli Małemu Dzieciątku drogocenne dary: mirrę, złoto i kadzidło.

Orszak jest piękną okazją do odbudowania więzi w społecznościach. Orszak Trzech Króli obudowany jest w swoim programie wyraźnym  chrześcijańskim i wspólnotowym przesłaniem aktywizującym rodziny, wspólnoty i mieszkańców.

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w naszym Orszaku wszystkich mieszkańców naszej parafii w Mostach, mieszkańców miasta Lęborka, Gminy Nowa Wieś Lęborska, zaś szkoły, ośrodki kultury oraz lokalne stowarzyszenia do wzięcia czynnego uczestnictwa w Scenkach Jasełkowych, jak i tworzeniu barwnego rozśpiewanego kolędami orszaku.

Organizator: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata  Alberta w Mostach, Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, Koło Gospodyń w Mostach, Sołectwa: Lubowidz i Mosty.

Program:
godz. 10:00 - Msza św. w kościele pw.św. Stanisława Kostki w Lubowidzu
godz. 11:00 - wymarsz orszaku do Mostów
godz. 12:15 - Pokłon Trzech Króli Dzieciątku Jezus przy żłobku w kościele pw. św. Brata Alberta w Mostach
godz. 13:00 - wspólne śpiewanie kolęd 

Źródło: Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Brata  Alberta w Mostach

Grafika 1: 6 stycznia Orszak Trzech Króli wyruszy z Lubowidza