Druga dawka przeciw COVID-19 w dowolnym punkcie szczepień

Utworzono: 15-07-2021

Od początku lipca wszystkie osoby, które przyjęły pierwszą dawkę szczepienia przeciw COVID-19, mogą przyjąć drugą dawkę w dowolnym miejscu. To kolejne udogodnienie w Narodowym Programie Szczepień, które nie ogranicza w planowaniu wakacji.
Również 1 lipca rusza loteria z nagrodami dla wszystkich pełnoletnich osób w pełni zaszczepionych.

Druga dawka przeciw COVID-19 w dowolnym punkcie szczepień

Początkowo obowiązywała zasada, że druga dawka szczepienia przeciw COVID-19 podawana jest w tym samym punkcie co pierwsza. W okresie wakacyjnym może to bardzo ograniczać planowanie wyjazdów po Polsce. Wychodząc naprzeciw Narodowy Program Szczepień, umożliwia w prosty sposób zmianę miejsca przyjęcia drugiej dawki. Możesz to zrobić:

  • za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 989 – konsultant poprosi o Twój nr PESEL oraz miasto lub adres nowego punktu szczepień,
  • logując się na Internetowym Koncie Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl – tam w zakładce szczepienia przeciw COVID-19 możesz kliknąć „Zmiana wizyty” i wybrać dowolny punkt szczepień.

Pamiętaj, że jeżeli chcesz przyjąć drugą dawkę w tym samym punkcie, nie musisz dokonywać żadnych zmian. Wystarczy, że zgłosisz się w wyznaczonym terminie i przyjmiesz drugą dawką. Po otrzymaniu pełnego szczepienia możesz zapisać się do loterii z licznymi nagrodami.

Bądź odpowiedzialny – zaszczep się dla siebie i innych!

Wykonano już ponad 29 mln szczepień przeciw COVID-19. Pierwszą dawkę otrzymało ponad 16 mln 890 tys. osób. W pełni zaszczepionych jest już 12 mln 350 tys. obywateli. Tylko szczepienie pozwala uniknąć zachorowania na COVID-19 lub łagodnie przejść przez zakażenie.

To już ostatnia prosta – wspólnie możemy przyspieszyć zakończenie pandemii. Bądź odpowiedzialny i zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19. Wspólnie możemy uniknąć IV fali koronawirusa.

Źródło: www.gov.pl

Na niebieskim tle informacja zachęcająca do szczepienia. Polski aktor pokazujący rękę po szczepieniu.