Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla uczennicy z Nowej Wsi Lęborskiej

Utworzono: 05-10-2023

26 września 2023 roku w Starostwie Powiatowym uczennica Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej Anastazja Domarus z klasy 7a odebrała stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Stypendia odebrało 43 uzdolnionych młodych mieszkańców powiatu lęborskiego. Gratulujemy!

Stypendia dla uczniów przyznawane są w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę na terenie województwa pomorskiego za wybitne umiejętności z zakresu przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości, a także przedmiotów zawodowych czy zajęć praktycznych. Najważniejsze kryteria brane pod uwagę, to wysoka średnia, a także dodatkowe sukcesy, takie jak osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Relacja z wydarzenia w Starostwie Powiatowym.

Fot. SP w Nowej Wsi Lęborskiej

Laureatka stypendium stoi z dyplomem na tle ścianki promocyjnej województwa pomorskiego. grafika