Komunikacja publiczna w Gminie Nowa Wieś Lęborska – dowóz uczniów do szkół podstawowych

Utworzono: 31-08-2022

Informujemy, że od 1 września 2022 roku na terenie gminy rusza komunikacja publiczna na trasach obejmujących obwody szkół podstawowych. Organizatorem transportu będzie firma PKS Gdynia Spółka Akcyjna.

Linie zostają utworzone głównie z myślą o dowozach i odwozach dzieci do szkół, ale będą funkcjonowały jako linie otwarte, to znaczy dostępne dla wszystkich pasażerów. Bilety jednorazowe można zakupić u kierowcy autobusu, natomiast bilety miesięczne dostępne są w kasie zlokalizowanej w Galerii Lębork w saloniku prasowym oraz we wszystkich stacjonarnych punktach sprzedaży PKS Gdynia Spółka Akcyjna.

Uczniowie uprawnieni do dowozów otrzymają w szkołach darmowe imienne bilety miesięczne, które powinni w czasie podróży posiadać przy sobie wraz z ważną legitymacją szkolną. Przewozy szkolne będą wykonywane w obecności opiekunek.

Szczegóły dotyczące organizatora oraz rozkładów jazdy znajdą Państwo na stronach: www.pksgdynia.pl

W ramach komunikacji uruchomionych zostanie 9 nowych linii autobusowych na terenie gminy:
Linia 620: Laska – Darżewo – Pogorzelice – Dziechlino – Leśnice Szkoła (rozkład jazdy)
Linia 621: Małoszyce – Lębork (rozkład jazdy)
Linia 622: Kębłowo Nowowiejskie Łowcze – Kębłowo Nowowiejskie – Nowa Wieś Lęborska (rozkład jazdy)
Linia 624: Janowiczki – Niebędzino – Kanin – Czarnówko – Chocielewko – Żelazkowo – Redkowice Szkoła (rozkład jazdy)
Linia 625: Czarnówko – Nowa Wieś Lęborska Szkoła (rozkład jazdy)
Linia 626: Garczegorze – Krępa Kaszubska – Rozgorze – Janowice – Pogorszewo – Garczegorze Szkoła (rozkład jazdy)
Linia 627: Garczegorze – Wilkowo Nowowiejskie – Obliwice – Janisławiec – Garczegorze Szkoła (rozkład jazdy)
Linia 628: Garczegorze – Krępa Kaszubska – Lędziechowo – Łebień Szkoła (rozkład jazdy)
Linia 629: Bąsewice – Tawęcino – Karlikowo Lęborskie – Rekowo Lęborskie – Łebień Szkoła (rozkład jazdy)

Ceny biletów dla pozostałych pasażerów:
bilet jednorazowy – 5 zł (bilet normalny)
bilet miesięczny – 317,65 zł (bilet normalny) / 162 zł (bilet uczniowski z ulgą 49%)
Ceny biletów są identyczne niezależnie od trasy przejazdu. Na liniach 620-629 obowiązują ponadto wszystkie ulgi ustawowe.

Dwa autobusy niskopodłogowe zaparkowane w zajezdni. grafika