Zdobyliśmy Saharę - II marsz w ramach cyklu VI Grand Prix Nordic Walking

Utworzono: 07-06-2017

Na starcie do II marszu na Zielonej Trasie Nordic Walking - Obliwice - "Zdobywamy SAHARĘ" wystartowało 58 zawodniczek i zawodników. W sobotnie słoneczne południe 27 maja 2017 roku o godz. 11.00 wyruszyli na trasę i mięli do pokonania 7,7 km. Najmłodszym chodziarzem był 5-letni Borys Blokus z Luzina a najstarszymi uczestnikami tej imprezy byli panie Janina Sikorra (Lędziechowo), Cecylia Pankiewicz-Dmowska (Gowino) i Łucja Mrzygłód z Krępy Kaszubskiej. Tradycyjnie przed startem odbyła się rozgrzewka.

Po niespełna godzinie marszu na mecie pojawili się pierwsi chodziarze. Jako pierwszy linię mety minął Edward Szudarski ze Słupska w czasie 51.50,35 min. Drugi na liny mety był Ryszard Orliński z Lędziechowa. Trzecie miejsce zajął Robert Krawczuk z Gdańska. Wśród kobiet najlepszą okazała się Saturnina Wilkołek-Szudarska ze Słupska z czasem 55.50 min. Drugie miejsce zajęła Urszula Czajka (Rumia) a trzecie mieszkanka Krępy Kaszubskiej Krystyna Królikowska.

Wszyscy uczestnicy obliwickiej imprezy z uśmiechem na twarzy i bezpiecznie pokonali Zieloną Trasę długości 7,7 km. Na zakończenie po poczęstunku na świeżym powietrzu wręczono dyplomy za pierwsze trzy miejsca, za uczestnictwo, nagrody i upominki. Dziękujemy wszystkim chodziarzom za uczestnictwo...