Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska nagrodził sportowców

Utworzono: 04-09-2017

Wysokie wyniki sportowe osiągane przez nowowiejskich zawodników na arenach sportowych w kraju i za granicą zasługują na wyróżnienie. Osiągnięcia te wiążą się z ogromną pracą i wysiłkiem zawodników, a także ich trenerów. Każdy sukces jest promocją gminy, a przede wszystkim wpływa na popularyzację aktywnego stylu życia wśród mieszkańców.

W piątek 1 września 2017 roku w Urzędzie Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej odbyło się spotkanie Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska Ryszarda Wittke z młodymi mieszkańcami Nowej Wsi Lęborskiej Kamilą Bulman, Weroniką Hallmann oraz Michałem Parczewskim, podczas którego Wójt wręczył zawodnikom nagrody. Pogratulował sukcesów i życzył kolejnych.

W spotkaniu udział wzięli również: Katarzyna Frankowska-Kręcisz – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Polityki Społecznej Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska, Piotr Pobłocki – trener Michała Parczewskiego oraz Iwona Hallmann – mama Weroniki.

Kamila Bulman, zawodniczka Klubu Strzeleckiego LOK "Lider-Amicus" Lebork, w rozgrywanych w dniach od 28 kwietnia do 2 maja 2017 roku Międzynarodowych Mistrzostwach Wybrzeża w Strzelectwie Sportowym w Ustce zajęła:
I miejsce w konkurencji karabin sportowy - 60 strzałów leżąc - juniorek,
II miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny - 40 strzałów - juniorek,
III miejsce w konkurencji karabin sportowy - 3X20 strzałów - juniorek.
Ponadto zawodniczka wystąpiła w II rundzie Pucharu Polski w Strzelectwie Sportowym w Bydgoszczy w dniach od 18 do 21 maja 2017 roku i zajęła:
II miejsce w konkurencji karabin sportowy - 60 strzałów leżąc - juniorek,
V miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny - 40 strzałów - juniorek,
VII miejsce w konkurencji karabin sportowy - 3X20 strzałów - juniorek.

Weronika Hallmann, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Meyn Solex Lębork, odnotowała wspaniały występ w Głównych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w dniach od 18 do 21 maja w Lublinie. W mistrzowskich zmaganiach Weronika zdobyła dwa srebrne i jeden brązowy medal w kategorii seniorek. Wypełniła tym samym minimum kwalifikacyjne Polskiego Związku Pływackiego na Mistrzostwa Europy Juniorów w Izraelu i Mistrzostwa Świata Juniorów w USA. Wychowanka trenera Dariusza Gromulskiego w pierwszym dniu Mistrzostw Świata odbywających się w dniach od 23 do 28 sierpnia 2017 roku sprawiła miłą niespodziankę na dystansie 50 m stylem klasycznym ustanawiając nowy rekord Polski juniorek siedemnastoletnich w wyścigu półfinałowym osiągając wynik 0:31,44. W wyścigu finałowym zajęła piąte miejsce na świecie osiągając rezultat 0:31,50. Na dystansie 100 m stylem klasycznym pływaczka zajęła trzynaste miejsce w czasie 1:10,32 kończąc rywalizację w półfinałach.

Michał Parczewski, zawodnik Klubu Karate Shotokan, w dniach od 19 do 20 maja 2017 roku uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Polski w karate i po raz kolejny został Akademickim Mistrzem Polski w kategorii kumite do 67 kg.