Turniej Tenisa Stołowego w Garczegorzu - wyniki

Utworzono: 18-12-2017

Po raz kolejny Zespół Szkół im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof w Garczegorzu gościł miłośników i sympatyków tenisa stołowego. W dwudniowych zawodach w dniach 15 i 16 grudnia 2017 wzięło udział 30 zawodników z gminy i powiatu. Przybyli widzowie oglądali zażarte i emocjonujące , stojące na dobrym poziomie pojedynki.

W piątek przy stołach pinpongowych walczyli uczniowie ze szkół podstawowych (rocznik 2004 i młodsi). Wśród dziewcząt po raz kolejny zwyciężyła Marta Giełażyn z Garczegorza. Również drugie i trzecie miejsce przypadło uczennicom z Garczegorza Natalii Tomasiewicz i Alicji Syldatk. Wśród chłopców prym wiodą kuzyni Wojtek i Adrian Syldatkowie. Podobnie jak w roku ubiegłym Wojciech Syldatk był pierwszy a Adrian zajął miejsce trzecie. Obu miejscowych młodych tenisistów niespodziewanie rozdzielił Łukasz Lejk z Krępy Kaszubskiej.

W sobotę w trzech kategoriach rywalizowali dorośli. Kategorię open kobiet wygrała Marta Giełażyn. Na drugim miejscu uplasowała się Iwona Stawarz z Lęborka. Trzecia była Małgorzata Wolf-Myszk z Nowej Wsi Lęborskiej.

W kategorii mężczyzn 19-50 o pierwszym, drugim i trzecim miejscu zadecydowały bezpośrednie pojedynki między zainteresowanymi. Po zakończeniu gier Maciej Krzekotowski i Marian Syldatk zdobyli po 11 pkt ale w bezpośredniej grze 3-2 wygrał Maciej Krzekotowski i on zdobył złoty medal . W walce o brązowy krążek obaj zawodnicy Mariusz Wenta z Janowic i Adam Ozimek z Gąski zgromadzili po 10 pkt. ale w bezpośredniej grze Ozimek wygrał 3-0 to jemu przypadło trzecie miejsce i brązowy medal.

Kategorie mężczyzn powyżej 50 lat wygrał Waldemar Dziedzik z Wierzchucina, który w walce o złoty medal nie znalazł pogromcy i wygrał wszystkie mecze. Drugie miejsce zajął Jarosław Krzekotowski z Lęborka a trzecie Jacek Jankowski również z Lęborka.

Na dwudniowe zawody dla zawodników i kibiców przygotowano słodki poczęstunek i napoje. Sędzią głównym turnieju był tradycyjnie Dagmar Rzoska. Salę do turnieju przygotował Maciej Skorb a opiekę medyczną po raz kolejny sprawowała Iwona Stawarz. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Edward Nagórski.

Na zakończenie zawodnicy z miejsc I-III otrzymali od organizatorów turnieju medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.