Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu ...

Utworzono: 02-04-2019

W dniu 30 marca 2019 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu odbył się Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej. Kolejny turniej siatkarski pod patronatem Wójta Gminy, który na stałe chcemy wpisać do kalendarza imprez sportowych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej.

W szranki o puchar Wójta Ryszarda Wittke stanęło sześć drużyn: Fiona Team Łebień, Cewice, Łeba, Janowice, Redkowice i drużyna Urzędu Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej. Grano w dwóch trzyosobowych grupach systemem „każdy z każdym” po dwa sety do "21" bez gry na przewagi. Drużyny z miejsc 1-2 awansowali do półfinałów i grali na krzyż: A1-B2 i B1-A2. Zwycięscy walczyli o I miejsce a przegrani o miejsce III. Drużyny z miejsc trzecich w grupie rozegrali mecz o miejsce V. W składzie każdej drużyny musiała grać kobieta.

Otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Ryszard Wittke, który sprawował patronat nad tą siatkarską imprezą oraz Monika Włusek radna z Łebienia. Następnie Edward Nagórski przeprowadził losowanie, przedstawił regulamin turnieju i sposób jego rozegrania.

Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie, a kibice mogli podziwiać efektowne "ścięcia", bloki i serwy. Spotkania niejednokrotnie dostarczyły wielu ciekawych akcji. W grze drużyn można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie w walce o każdy punkt. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play w jakim rozgrywane były zawody. Widać było wśród zawodników "głód grania w siatkówkę" i chęć uczestniczenia w kolejnych turniejach.

W meczu o pierwsze miejsce spotkały się drużyny z Cewic i Urzędu Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej. Podobnie jak w spotkaniu w grupie (oba zespoły grały w grupie A) lepszym zespołem okazali się siatkarze z Cewic wygrywając 2:0, a siatkarz tej drużyny Arkadiusz Sztermel został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Natomiast zawodniczka Urzędu Gminy Ada Tomasiewicz została wybrana najlepszą siatkarką sobotniego imprezy.

Trzecie miejsce przypadło zespołowi z Redkowic, który pokonał ekipę Janowic małymi punktami. Po dwóch regulaminowych setach wynik brzmiał 1:1. Pierwszy set dla Janowic 21-19 a drugi dla Redkowic 21-16 (+3).

Emocji nie zabrakło również w meczu o piąte miejsce, w którym spotkały się siatkarze z Łeby z Fioną Team Łebień. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli siatkarze z Łebienia.

Mecze perfekcyjnie sędziowali Łukasz Romaniuk i Paweł Boniaszczuk, siatkarze klubu SPS Lębork. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju i jego przygotowaniem czuwał Edward Nagórski i Błażej Makurat. Zabezpieczenie medyczne Iwona Stawarz.

Po zakończonym turnieju wszystkie drużyny otrzymały z rąk Dyrektora Zespołu Szkół w Łebieniu Krzysztofa Wojtysiaka pamiątkowe puchary, dyplomy a najlepsza zawodniczka i zawodnik statuetki.

Wyniki do pobrania poniżej.

Tekst: E.Nagórski

Grafika 1: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 2: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 3: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 4: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 5: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 6: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 7: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 8: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 9: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 10: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 11: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 12: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 13: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 14: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 15: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 16: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 17: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 18: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 19: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 20: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 21: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 22: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 23: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu
Grafika 24: Siatkarze z Cewic najlepsi w Łebieniu