POZNALIŚMY MISTRZÓW GMINY NOWA WIEŚ LĘBORSKA NA ROK 2018 W TENISIE STOŁOWYM...

Utworzono: 30-01-2018
26 stycznia 2018 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborska odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym. Turniej, który był przeznaczony dla miłośników amatorsko grających w ping-ponga, zgromadził na starcie 26 zawodników z gminy, powiatu i województwa.

Piątkowa rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach mężczyzn 18-50 lat i powyżej 50. Nie rozegrano gier w kategorii kobiet gdyż to turnieju zgłosiła sie tylko jedna zawodniczka. Tegoroczna obsada mistrzostw sprawiła, że kibice oglądali zażarte, emocjonujące i stojące na wysokim poziomie pojedynki. Grano systemem "każdy z każdym" w dwóch grupach eliminacyjnych A i B. Do dalszych gier awansowało po dwóch najlepszych z każdej grupy. Pojedynki toczono do trzech wygranych setów.

Wśród młodszej kategorii mężczyzn (18-50 lat) bezkonkurencyjnymi w grach eliminacyjnych byli Krzysztof Kałużny z Lęborka i Robert Kowalski z Gdańska w grupie A oraz Adam Kubacki z Krępy Słupskiej i Adam Ozimek z Gąski w grupie B. W meczu finałowym ponownie spotkali się Krzysztof Kałużny i Robert Kowalski. Tym razem lepszy okazał się Kowalski wygrywając 3-0. Tak więc podobnie jak w roku ubiegłym tytuł Mistrza Gminy i złoty medal pojechały do Gdańska. W meczu o brązowy krążek Adam Kubacki pokonał 3-0 Adama Ozimka.

Wśród starszej kategorii mężczyzn (+50 lat) nie miał sobie równych Waldemar Dziedzik z Wierzchucina, który w drodze po tytuł Mistrza Gminy w siedmiu stoczonych pojedynkach stracił tylko trzy sety. Tytuł Wicemistrza Gminy i srebrny medal zdobył Jarosław Bigus z Lęborka. W rywalizacji o trzecie miejsce Jarosław Krzekotowski pokonał Jacka Jankowskiego 3-0.

Najlepsza trójka zawodników w każdej kategorii otrzymała medale, dyplomy, nagrody rzeczowe i gadżety promujące gminę nowowiejską. Ponadto uhonorowano pucharem najstarszego zawodnika turnieju Stanisława Prokopczuka.

Organizatorami IV Otwartych Mistrzostw Gminy Nowa Wieś Lęborska w tenisie stołowym amatorów była Gmina Nowa Wieś Lęborska, Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska i Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej.

Zawody były doskonałym przetarciem przed zbliżającym się XIII turniejem tenisowym im. Józefa Lisieckiego, który odbędzie się 3 marca (dziewczęta i chłopcy) i 4 marca (kobiety i mężczyźni) w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej.

.
Wyniki mistrzostw:

MĘŻCZYŹNI (18-50 lat)
1 miejsce - Robert Kowalski (Gdańsk)
2 miejsce - Krzysztof Kałużny (Lębork)
3 miejsce - Adam Kubacki (Krępa Słupska)
4 miejsce - Adam Ozimek (Gąska)

MĘŻCZYŹNI (+50)
1 miejsce - Waldemar Dziedzik (Wierzchucino)
2 miejsce - Jarosław Bigus (Lębork)
3 miejsce - Jarosław Krzekotowski (Lębork)
4 miejsce - Jacek Jankowski (Lębork)

Grafika 1: POZNALIŚMY  MISTRZÓW  GMINY  NOWA  WIEŚ  LĘBORSKA  NA  ROK  2018 W  TENISIE  STOŁOWYM