„Odmrażamy” rywalizację w powiecie lęborskim

Utworzono: 15-05-2020

W związku ze złagodzeniem obostrzeń sanitarnych, z przyjemnością informujemy, że wznawiamy rywalizację „Powiat Lęborski - Z nami zdrowo i sportowo”. Dalej wspólnie walczymy o pokonanie 150 tys. km w szczytnym celu charytatywnym i dla budowania kondycji tak potrzebnej w czasach pandemii. Podobnie jak w piątek 7 lutego wystartowała akcja z „Endomondo”, tak po przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemicznymi, uruchamiamy kontynuację rywalizacji również w piątek.

Już od dzisiaj, 15 maja zapraszamy do bicia rekordów i mierzenia się z konkurentami oraz własną wytrzymałością. Bardzo ważne jest jednak zadbanie przy tym o bezpieczeństwo własne i innych. Tak więc obowiązujące przepisy epidemiczne dotyczące odstępów, używania środków ochrony osobistej obowiązują uczestników rywalizacji, podobnie jak pozostałych członków społeczności. Wirus nie zniknął, zagrożenie również jest aktualne, więc zachowujmy daleko idącą ostrożność. Zdaniem specjalistów epidemiologów, oprócz wszystkich działań zmierzających do ujarzmienia koronawirusa, a więc opracowaniem skutecznego leku i prac nad szczepionką, niezwykle istotnym warunkiem poprawiającym nasze bezpieczeństwo jest podnoszenie odporności organizmu. Istotny jest zdrowy styl życia, poprawna dieta i supelementacja witaminowo-mikroelementowa, jeśli jest konieczna. Siły obronne organizmu wzmaga również trening fizyczny.

Dlatego znów ruszamy na trasy. W tym roku zbieramy kilometry, by Partner Akcji – Farm Frites Poland S.A., mógł nagrodzić nasz wspólny wysiłek fundując niepełnosprawnej osobie z powiatu lęborskiego podnośnik transportowy i ssak medyczny.

Zachęcamy Państwa do odwieszenia kijków, rowerów i butów biegowych z przysłowiowego kołka i do zobaczenia na trasie. Zachęcamy również do nadsyłania zdjęć dokumentujących Państwa osiągnięcia pod adresem: promocja@starostwolebork.pl Z przyjemnością opublikujemy Państwa sportowy wyczyn.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lęborku

Grafika 1: „Odmrażamy” rywalizację w powiecie lęborskim