Iwona Stawarz, Krzysztof Kałużny i Waldemar Dziedzik zwycięzcami Tęczowych Turniejów Tenisa Stołowego 2017

Utworzono: 06-12-2017

Kolejny cykl trzech turniejów w grach indywidualnych dla amatorów tenisa stołowego w ramach TĘCZOWYCH TURNIEJÓW TENISA STOŁOWEGO odbył się w dniach 17 i 24 listopada oraz 1 grudnia 2017 r. w gościnnej Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej. W zawodach wzięło udział w sumie 67 uczestników z gminy, powiatu i województwa. Widownia oglądała zażarte, emocjonujące i stojące na wysokim poziomie pojedynki.

Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach - kobiety open i mężczyźni: 18-50 lat i powyżej 50 lat. Wśród kobiet wygrała Iwona Stawarz z Lęborka, która wygrała wszystkie trzy turnieje. Drugie miejsce zajęła Maria Dziedzik z Wierzchucina.

Wśród mężczyzn (18-50) dopiero trzeci turniej zadecydował o pierwszym miejscu w tej kategorii. Po dwóch turniejach Paweł Markiewicz trzema punktami wyprzedzał Krzysztofa Kałużnego. W trzecim turnieju, podobnie jak w pierwszym, znów zagrali ze sobą w finale. Zwycięzcą z tego pasjonującego pojedynku wyszedł Krzysztof Kałużny i o dwa punkty wyprzedził Pawła Markiewicza. Trzecie miejsce zajął Maciej Krzekotowski i tym sposobem podium przypadło dla tenisistów z Lęborka.

Kolejność trzech miejsc na podium w kategorii +50 wyklarowała się już po dwóch turniejach. Prowadzący Waldemar Dziedzik z Wierzchucina dołożył zwycięstwo w trzecim i zdecydowanie wygrał tę kategorię w tegorocznym tęczowym turnieju. Waldemar Ostrówka z Lęborka zajął drugie miejsce a trzeci w tej kategorii został tenisista z Nowej Wsi Lęborskiej Janusz Szymankiewicz.

Najlepsi w swoich kategoriach (miejsca I-III) na zakończenie turniejów z rąk członka Zarządu Powiatu i dyrektora GOK Krzysztofa Pruszaka, wicedyrektora szkoły i trenera klubu GKS TĘCZA Andrzeja Czubatego oraz wiceprezesa GKS TĘCZA uhonorowani zostali medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Lęborku i Gminę Nowa Wieś Lęborska.

Sędzią głównym turniejów był Andrzej Czubaty a nad ich przebiegiem czuwał Edward Nagórski. W dniach 7, 11 i 12 grudnia do walki o medale w TĘCZOWYCH TURNIEJACH przystąpią uczniowie szkół podstawowych z klas I-VI i młodzież do lat 18. Początek każdego turnieju tradycyjnie w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 15.30.