Dwa puchary dla gminy na XXII Mistrzostwach Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej w Redzie

Utworzono: 17-04-2018

Po zwycięstwie w pierwszej edycji Turnieju Piłki Siatkowej Pracowników Samorządowych w Lęborku, drużyna naszego urzędu nie spoczęła na laurach.
Po intensywnych przygotowaniach, z dużym apetytem na kolejne sukcesy, nasi siatkarze pojechali na 22. Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej, które odbyły się w Redzie.

W tegorocznej edycji Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Pracowników Samorządowych do rywalizacji przystąpiło:
16 zespołów z Urzędów w kategorii open:
St. Pow. Człuchów , St. Pow. Nysa , Urząd Marsz. Woj. Kujawsko-Pomorskiego, UM Ostrołęka, St. Pow. Starogard Gdański, Mazowiecka J.W.P.U., Urząd Marsz. Woj. Małopolskiego, UG Stare Pole, UM Gliwice, UM Milicz, UM Bydgoszcz, UM Płock, UG Luzino, UM Bielsk Podlaski, UG Choczewo, UG Nowa Wieś Lęborska

5 zespołów z urzędów w kategoria "45+":
UG Choczewo II, UG Goleniów, St. Pow .Człuchów II, UM Gliwice II, St. Pow. Żywiec

4 zespoły z urzędów w kategorii "50+":
UM Zabrze II, UM Gliwice III, UG Choczewo III, UM Częstochowa.

Trzy dni trwały zmagania ponad 300 zawodników z całej Polski. Mistrzowskie mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów, w systemie "tie-break" do 21 punktów.

Drużyna w składzie: Ilona Tandek, Adriana Tomasiewicz, Aleksandra Tomasiewicz, Wojciech Guźniczak, Błażej Makurat, Łukasz Mertowski, Adam Kuźmicz, gościnnie: Marek Bibliw i Krzysztof Decyk
wywalczyła VI miejsce w Polsce w kategorii Open. Brawo!.

Wyjątkowa drużyna otrzymała również Wyróżnienie dla Najsympatyczniejszego Zespołu.
Z mistrzostw zawodnicy wrócili spełnieni... z medalem, dwoma pucharami i dyplomami.

Nasi reprezentanci brali również udział w podniesieniu flagi podczas uroczystości otwarcia mistrzostw oraz w czasie losowania grupi terminarza mistrzostw. Udzielili też licznych wywiadów promując naszą małą ojczyznę - Gminę Nowa Wieś Lęborska.

Tabela wyników, galeria zdjęć poniżej, a relacja lokalnej telewizji z 22 Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej tutaj

Niezwykle interesująca relacja kapitana zespołu, Błażeja Makurat:

Los przydzielił naszą drużynę do mocnej i wyrównanej grupy. Na rozpoczęcie przyszło nam się zmierzyć z ubiegłorocznym triumfatorem mistrzostw, drużyną Urzędu Miejskiego w Miliczu. Głównie z powodu błędów własnych ulegliśmy przeciwnikom 0:2 (17-21, 15-21). Kolejne spotkanie to mecz z Urzędem Miejskim w Płocku. Dzięki pięknej serii zagrywek Ady Tomasiewicz i Krzysztofa Decyka w pierwszym secie nie pozostawiliśmy złudzeń przeciwnikom, wygraliśmy go 21-5. Drugi set był wyrównanym pojedynkiem, ale udało nam się rozstrzygnąć go na naszą korzyść 21-20.

Drugi dzień mistrzostw rozpoczęliśmy od najważniejszego meczu w turnieju. Spotkanie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko - Pomorskiego z Torunia miało decydować o drugim miejscu w grupie i możliwości walki o miejsca 1-8. Rozpoczęliśmy bardzo nerwowo, tracąc kilka punktów na początku seta i przegrywając już 1-7, przez co przez cały set goniliśmy przeciwników. Ze stanu 16-19 udało nam się wyprowadzić mecz na 20-20. Bronimy atak przeciwników przebijając piłkę na drugą stronę i blokujemy ich ponowny atak zdobywając 21 punkt. Pierwszy set dla nas! Drugi set rozpoczęliśmy od prowadzenia 6-1 ostatecznie przegrywając go 17-21, jednak w tie-breaku nie dajemy przeciwnikom szans i wygrywamy 15-10.

Drugi mecz tego dnia decydował o awansie na miejsca 1-4. Na tym etapie trafiliśmy na świetnie grającą i doświadczoną drużynę Urzędu Miejskiego w Bielsku Podlaskim. W pierwszym secie ulegliśmy przeciwnikom 16-21, w drugim 8-21. Pozostała nam walka o miejsca 5-8.

Trzeci dzień turnieju to mecz z Urzędem Gminy w Luzinie, dzięki świetnej grze naszego zespołu wygrywamy 2:0 (21-16, 21-19). Na zakończenie turnieju gramy o 5 miejsce ze Starostwem Powiatowym w Starogardzie Gdańskim, świetnym, bardzo doświadczonym i zgranym zespołem. Nie pozostawiają nam złudzeń, przegrywamy 0:2 (15-21, 12-21).

Ostatecznie mistrzostwa kończymy na bardzo dobrym 6 miejscu. Przed rozgrywkami bralibyśmy taki wynik w ciemno. Organizacja turnieju i poziom siatkarski stał na bardzo wysokim poziomie. Jako debiutująca drużyna byliśmy szczególnie witani i wyróżniani przez organizatorów. Już trenujemy, aby w przyszłym roku osiągnąć jeszcze lepszy wynik.