ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego

Utworzono: 21-06-2018

ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju parafialnego

W dniu 16 czerwca 2018 r. na Orliku przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej, odbył się ósmy Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży w kategorii szkół podstawowych (rocznik 2005 i młodsi) i gimnazjalnych (rocznik 2004-2002). Patronat nad tą piłkarską imprezą objęli proboszczowie parafii: Niepokalanego Poczęcia NMP w Nowej Wsi Lęborskiej ks. Andrzej Diedrich i św. Marii Magdaleny w Garczegorzu ks. Czesław Kubera.

W kategorii podstawowej wystąpiły tylko 2 drużyny, które w grach 3 razy po 10 minut. W bratobójczym pojedynku o pierwsze miejsce Anioły 2 okazały się lepsze od pierwszej drużyny tego klubu wygrywając 5-4. Najlepszym strzelcem w tej kategorii zostali Kacper LUBIEŃSKI (3 gole) a bramkarzem Jakub GUDZIO.
Po zakończonym meczu rozegrano konkurs o "króla strzelców". Najlepiej "11" strzelał Tomasz Misiak i w nagrodę dostał piłkę nożną. Puchar ufundowany przez sołtysa nowowiejskiego Marka Baranowskiego dla najmłodszego zawodnika turnieju trafił do rąk 8-letniego Oliwiera Łuneckiego. Zwycięzcy wystąpili w składzie: Jakub GUDZIO, Jakub KOSSEWSKI, Jakub GRZONKA, Mikołaj MIELEWCZYK, Kacper WESOŁOWSKI i Nikodem KOŁODZIEJ.

W kategorii gimnazjalnej wystąpiły 4 drużyny: UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska, HEXA Nowa Wieś Lęborska, DZIKI z Jadwigi Lębork ANIOŁY Garczegorze. Grano 2 razy po 10 minut systemem "każdy z każdym". Zwyciężyli gimnazjaliści z nowowiejskiej TĘCZY wygrywając wszystkie mecze, przed Aniołami Garczegorze i Hexą Nowa Wieś Lęborska. Czwarte miejsce zajęli młodzi piłkarze z Jadwigi Lębork i do domu pojechali z pucharem dla najlepszej drużyny ministranckiej w tej kategorii.
Najlepszym bramkarzem wśród gimnazjalistów okazał się Wojciech KOTŁOWSKI a najlepszym strzelcem Kacper FORMELA (9 goli) obaj z Tęczy. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Jakub ŻURAWSKI, Maciej FORMELA, Kacper FORMELA, Wojciech KOTŁOWSKI, Igor MIOTK i Mateusz MYSZK.

Zwycięskie drużyny otrzymały medale, puchar, piłkę i dyplom. Drużyny za drugie i trzecie miejsce puchar, dyplom i piłkę. Najlepsi strzelcy i bramkarze po statuetce, dyplomie i nagrodzie rzeczowej - rękawice bramkarskie i piłkę.
Turniej przyniósł jego uczestnikom wiele emocji i niezapomnianych przeżyć związanych z rywalizacją tym bardziej, że wśród licznie zgromadzonej widowni byli również rodzice, a nawet dziadkowie.
W trakcie imprezy dla wszystkich uczestników turnieju sklep "U Irka" przygotował kiełbaski z grila, napoje i ciasto, a radna gminy Renata Palczewska obdarowała uczestników słodkościami.

Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach przygotowanych przez Arkadiusza Jaska, który przygotowuje je od pierwszego turnieju i wspaniale się z tego wywiązuje. Funkcję "grilowego" pełnił Krzysztof Gołąbowicz, któremu pomagały panie Grażyna Kotłowska, Danuta Gołąbowicz, Ewelina Jasek, Edyta Jasek i Anna Kotłowska. Mecze sędziowali Andrzej Myszk, Sebastian Myszk, Michał Żmija i Michał Górski. Opiekę medyczną sprawowali Iwona Stawarz i Rafał Gajewski. Nagłośnienie przygotował Krzysztof Zaborowski. Nad sprawnym i prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Edward Nagórski.

Turniej uświetnili swoją obecnością: ks. Andrzej Diedrich, ks. Janusz Góral, ks. Rafał Kulwikowski, Wójt Gminy Ryszard Wittke, Dyrektor GOK-u Krzysztof Pruszak, Dyrektor Szkoły Grażyna Wójcik, Radna Gminy Renata Palczewska i Sołtys Marek Baranowski.

Podsumowując, sobotnią imprezę piłkarską, Krzysztof Pruszak oraz Proboszcz ks. Andrzej Diedrich serdecznie podziękowali i wręczyli organizatorom turnieju, sponsorom i tym, którzy pomagali przy jej uświetnieniu, pamiątkowe puchary i statuetki ufundowane przez Wójta Gminy Ryszarda Wittke oraz dyplomy - podziękowania od proboszczów parafii Nowa Wieś Lęborska i Garczegorze.
Lokalni działacze sportowi docenili postawę i zaangażowanie włodarza gminy. Za wspieranie działalności sportowej Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska został uhonorowany przez organizatorów imprez sportowym pamiątkowym pucharem.

Grafika 1: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 2: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 3: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 4: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 5: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 6: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 7: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 8: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 9: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 10: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 11: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 12: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 13: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 14: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 15: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 16: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 17: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 18: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 19: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego
Grafika 20: ANIOŁY 2 Garczegorze i UKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska zwycięzcami tegorocznego turnieju międzyparafialnego