Mikroskopy dla Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Leśnicach

Utworzono: 22-09-2021

Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Leśnicach odbyło się na boisku szkolnym, w przepięknych okolicznościach przyrody. Pierwszoklasiści, przedszkolaki i starsza młodzież w uroczysty sposób przywitali nowy rok szkolny 2021/2022.
Wszyscy zebrani wyrażali nadzieję, że zdalne nauczanie zostanie tylko wspomnieniem, a osobiste spotkania i praca w zespołach klasowych znów staną się normalnością.

W trakcie uroczystości przedstawiciele Koła Łowieckiego Głuszec w Lęborku, którzy od lat wspierają Szkołę Podstawową w Leśnicach ofiarowali uczniom profesjonalne mikroskopy do pracowni przyrodniczej.

Miłości do przyrody zaczyna się uczyć od najmłodszych lat. Pamiętajcie by dbać o czystość lasów i dbać o przyrodę, bo tak czynią dobrzy ludzie– mówił do dzieci i młodzieży prezes KŁ Głuszec Piotr Gontarek.

Pani dyrektor Mariola Motyl podkreśliła jak ważna jest współpraca z leśnikami i przyrodnikami, a wyposażenie pracowni biologicznej pozwoli młodzieży rozwijać pasję i zgłębiać tajniki przyrody.

Najmłodsi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, po czym wszyscy udali się z wychowawcami klas na pierwsze spotkanie.

Źródło: Koło Łowieckie Głuszec w Lęborku

Uczennica i uczeń w szkolnej ławce oglądają próbki pod mikroskopem.
Uczennica i uczeń w szkolnej ławce oglądają próbki pod mikroskopem.
Uczniowie szkoły na boisku szkolnym podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego.