Sukcesy sportowe mieszkańców gminy

Utworzono: 19-11-2020

Joanna Drzeżdżon i Michał Parczewski, mieszkańcy Gminy Nowa Wieś Lęborska, od kilkunastu lat trenują w Klubie Karate Shotokan Lębork w sekcji Nowa Wieś Lęborska, tym samym reprezentując gminę na arenach sportowych zarówno krajowych jak i międzynarodowych.
Ostatnie tygodnie dla karateków to liczne turnieje i pasmo zwycięstw.

Asia Drzeżdżon zdobyła brąz w kata indywidualnie 6,1 kyu i wyżej, podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate Olimpijskim, które odbyły się w Szczecinie 26 września. MMM to zawody dla karateków z kategorii młodzik, które uważane są za Mistrzostwa Polski. Poza tym, Asia zdobyła brąz w kumite +50 kg podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polskiej Unii Karate, a także brąz w kata i brąz w kumite +50 kg podczas Pucharu Polski Karate, który odbył się 6-7 listopada w Krotoszynie.

Michał Parczewski natomiast zdobył złoto podczas Mistrzostw Polski Seniorów Karate Olimpijskiego w Legnicy 04.10.2020, brąz podczas Mistrzostw Polskiej Unii Karate, które odbyły się w Tczewie w dniach 24-25.10.2020 a także srebro w turnieju Pucharu Polskiej Unii Karate w Krotoszynie 07.11.2020.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Drzeżdżon na podium, z dyplomem w ręku za zajęcie 3 miejsca.

Michał Parczewski na najwyższym podium.

Źródło: Klub Karate Shotokan