Z nami zdrowo i sportowo po raz drugi ...

Utworzono: 15-02-2019
Z nami zdrowo i sportowo po raz drugi...

W piątek wystartowała druga edycja sportowo-charytatywnej zabawy pod nazwą „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo”. W inauguracji uczestniczyli sportowcy, amatorzy wszelkich form aktywnego spędzania czasu oraz przedstawiciele władz powiatowych, miejskich i radne Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Przypomnijmy, że w rywalizacjach „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo” chodzi przede wszystkim o wspólne budowanie kondycji i poprawę samopoczucia chętnych do aktywnego spędzania czasu mieszkańców powiatu lęborskiego. Do rywalizacji dołączyć może każdy kto chodzi, biega, jeździ na rowerze. Miejsca uprawiania aktywności są nieograniczone terytorialnie. Rok temu, rowerzyści zbierali kilometry np. w Hiszpanii, we Włoszech, czy w Niemczech. Aktywność odbywała się również w wielu przeróżnych miejscach Polski.

Naszym celem, tym razem, jest wspólne zebranie 150 tys. km łącznie. Wówczas to Partner akcji – firma Farm Frites Poland SA dofinansuje zakup windy dla niepełnosprawnej osoby z terenu powiatu lęborskiego. Jak podkreśliła Katarzyna Majchrzak, przedstawiciel Partnera Akcji, po spektakularnym sukcesie ubiegłorocznej akcji, kiedy założone 100 tys. km udało się przekroczyć ponad czterokrotnie, firma z przyjemnością podjęła się roli Partnera po raz drugi. – Zdrowy styl życia to jeden z priorytetów, które staramy się wspierać również wśród pracowników naszej firmy i jeśli mamy możliwość wesprzeć propagowanie ruchowej aktywności w szerszym wymiarze, czynimy to z radością – mówiła K. Majchrzak podczas inauguracyjnego spotkania w sali obrad rady Powiatu Lęborskiego.

- Ubiegłoroczną rywalizację obserwowałam jeszcze z zewnątrz, ale byłam pełna podziwu dla tych wszystkich aktywnych osób, które z tak wielkim zaangażowaniem włączyły się do rywalizacji. Tym bardziej cieszę się, że mogę bezpośrednio w tym przedsięwzięciu uczestniczyć, a wszystkim amatorom ruchowej aktywności życzę wytrwałości i sukcesów w budowaniu kondycji i osiągania jak najlepszych wyników – powiedziała Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski, występująca wspólnie z Edmundem Głombiewskim, Wicestarostą Lęborskim, w roli organizatorów rywalizacji.

W inauguracyjnym spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele władz miejskich z Jarosławem Litwinem, Przewodniczącym Rady Miejskiej i Marianem Kurzydło, Wiceburmistrzem Lęborka. – Przyznam szczerze, że rok temu zazdrościliśmy Powiatowi tak trafionego w dziesiątkę przedsięwzięcia – mówił Marian Kurzydło – Sam chętnie uprawiam różnego rodzaju formy aktywności i wiem, że sprawiają one dużo przyjemności. Kiedy przybiera to formę zorganizowanego, zbiorowego działania, na dodatek ze wspólnym dla wszystkich celem pomocowym, radość jest wielokrotnie większa i o wiele wyższa motywacja do działania.

W inauguracji rywalizacji wzięły również udział radne Sejmiku Województwa Pomorskiego: Iwona Mielewczyk i Mirosława Kaczyńska. Obie panie również aktywnie wspierają ideę akcji, nie tylko słowem, ale również przez czynne uprawianie ruchowej aktywności.
Przypomnijmy, że w ramach rywalizacji klasyfikowane są wszelkie formy chodzenia, biegania i jeżdżenia na rowerze. Kilometry zbieramy do 31 lipca br. Uroczystość podsumowania akcji i nagrodzenie najaktywniejszych uczestników odbędzie się 25 sierpnia podczas festynu miejskiego „Pożegnanie Lata”. W zbieraniu kilometrów może uczestniczyć każdy, kto posiada smartfon z zainstalowaną aplikacją Endomondo i przyłączy się do rywalizacji. O nagrody mogą ubiegać się te osoby, które wypełnią formularz rejestracyjny umieszczony na stronie internetowej Starostwa Powiatowego: www.powiat-lebork.com
To o tyle ważne, że na podstawie danych rejestracyjnych organizatorzy będą mogli ustalić kto kryje się pod nickiem w aplikacji Endomondo i dotrzeć do tej osoby z zaproszeniem na finał akcji. Warunkiem niezbędnym jest również upublicznienie swoich treningów w aplikacji Endomondo, aby możliwe stało się podsumowanie Państwa osiągnięć. Wszelkie informacje dotyczące tegorocznej akcji – regulamin, ulotka informacyjna, formularz rejestracyjny i link do przystąpienia do rywalizacji znajdują się na stronie internetowej Starostwa.

Uroczystość inauguracji akcji uświetnił kwartet akordeonowy z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Lęborku pod dyrekcją Marcina Wardulińskiego i opieką dyrektora tej placówki, Wojciecha Siedlika.

Zaledwie na 3 dzień funkcjonowania rywalizacji, przyłączyło się do niej 140 osób. Na łącznym liczniku wszystkich uczestników znajduje się już 2839 km o godz. 11.00). Wszystkim gratulujemy zaangażowania i zachęcamy do pobicia ubiegłorocznego rekordu. O postępach będziemy informowali Państwa cyklicznie na stronie Starostwa i profilu facebookowym, zamieszczając również zdjęcia dokumentujące Państwa sportowe wyczyny.

Grafika 1: Z nami zdrowo i sportowo po raz drugi
Grafika 2: Z nami zdrowo i sportowo po raz drugi
Grafika 3: Z nami zdrowo i sportowo po raz drugi
Grafika 4: Z nami zdrowo i sportowo po raz drugi
Grafika 5: Z nami zdrowo i sportowo po raz drugi