Wyniki turnieju tenisowego w Garczegorzu

Utworzono: 23-12-2016
Po raz kolejny Zespół Szkół im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof w Garczegorzu gościł miłośników tenisa stołowego. W dwudniowych zawodach - 16 i 17 grudnia 2016 - wzięło udział 36 zawodników z gminy, powiatu i województwa. W piątek przy stołach pinpongowych walczyli uczniowie ze szkoły podstawowej. Wśród dziewcząt zwyciężyła Marta Giełażyn z Garczegorza pokonując w finale Natalię Tomasiewicz również z Garczegorza. Na trzecim miejscu uplasowała się Alicja Milczarek z Pogorszewa. Wśród chłopców zwyciężył Wojciech Syldatk z Garczegorza. Drugie miejsce zajął Tycjan Czaja z Pogorszewa a trzecie Adrian Syldatk z Garczegorza. W sobotę do zmagań przystąpili dorośli, którzy grali w dwóch kategoriach 19-50 lat i powyżej 50 lat. W kategorii 19-50 najlepszym okazał się Krzysztof Gruszczyński z Lęborka. Drugie miejsce przypadło Karolowi Pallachowi z Luzina a trzeci był mieszkaniec Garczegorza Krzysztof Tomasiewicz. W starszej kategorii puchar za I miejsce pojechał do Luzina. Zdobył go Henryk Płotka. Drugi był Waldemar Dziedzik z Darżewa a trzeci Zbigniew Małoszycki z Lęborka. Po zakończonych turniejach zawodnicy z miejsc I-III zostali nagrodzeni przez organizatorów pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Sędzią głównym turnieju był Dagmar Rzoska a nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Maciej Bieniasz-Krzywiec.