Wyniki końcowe "Tęczowych turniejów tenisa stołowego" 2016

Utworzono: 24-11-2016
Kolejny cykl turniejów dla amatorów i miłośników tenisa stołowego w ramach TĘCZOWYCH TURNIEJÓW TENISA STOŁOWEGO , który odbył się w dniach 11, 13 i 20 listopada 2016 r. w gościnnej szkole Zespole Szkół im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej, zgromadził na starcie w sumie 66 uczestników z gminy, powiatu i województwa. Widownia oglądała zażarte, emocjonujące i stojące na wysokim poziomie pojedynki. Rywalizacja w turniejach przebiegała w trzech kategoriach - kobiety open oraz mężczyźni: 18 - 50 lat i powyżej 50 lat. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Małgorzata Fidala z Lęborka, która wygrała wszystkie trzy turnieje. Drugie miejsce zajęła Henryka Wrońska z Lęborka. Na trzecim miejscu uplasowała się Iwona Stawarz z Lęborka. Wśród mężczyzn (18-50) bezkonkurencyjny był Michał Klassa z Łeby, który podobnie jak Małgorzata Fidala wygrał trzy turnieje. O drugie i trzecie miejsce pasjonujący pojedynek stoczyli zawodnicy z gminy Nowa Wieś Lęborska Krzysztof Tomasiewicz z Garczegorza i Mariusz Wenta z Janowic. O jeden punkt lepszy okazał się Tomasiewicz i jemu przypadło drugie miejsce. Wenta musiał zadowolić sie miejscem trzecim. Kategorię +50 rozstrzygnęli między sobą tenisiści z Lęborka. O kolejności trzech miejsc na podium zadecydował dopiero trzeci turniej. Wygrał go Jarosław Krzekotowski ale do pierwszego miejsca zabrakło mu dwa punkty. Zwycięzcą w tej kategorii okazał się Stanisław Prokopczuk, któremu wystarczyła przewaga jaką miał po dwóch turniejach. Trzeci w końcowej klasyfikacji został Jarosław Bigus. Najlepsi w swoich kategoriach (miejsca I - III) na zakończenie turniejów z rąk członka Zarządu Powiatu i dyrektora GOK Krzysztofa Pruszaka, Dyrektora Zespołu Szkól Grażyny Wójcik i trenera klubu GKS TĘCZA Andrzeja Czubatego uhonorowani zostali medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Lęborku i Gminę Nowa Wieś Lęborska. Sędzią głównym turniejów był Andrzej Czubaty, a nad ich przebiegiem czuwał Edward Nagórski.